Naga MarketsDolar amerykański zyskiwał o poranku, jednak popołudniu cała jego siła wyparowała. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Korektę widać na rynkach akcji w Azji oraz na otwarciu w Europie
  • Dolar nowozelandzki został wsparty decyzją agencji S&P, która podniosła rating dla kraju do AA+ z AA
  • Najgorzej zachowują się dzisiaj ZAR i MXN (kolejny raz z rzędu), a w grupie G-10 słabo wypadają NOK oraz CHF

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara. Niemiecki Ifo może wesprzeć EUR/USD

Korektę widać na rynkach akcji w Azji, oraz na otwarciu w Europie. Rynkom akcji mogą szkodzić spekulacje, jakoby Biały Dom rozważał wprowadzenie opodatkowania transakcji finansowych, jako element ograniczający ryzyko zaistnienia podobnych sytuacji, jakie miały miejsce przy akcjach spółki GameStop (informacja została podana przez CNN).

Dzisiaj uwagę będzie przyciągał funt – o godz. 16:30 polskiego czasu premier Johnson ma zaprezentować w parlamencie tzw. mapę drogową dla odmrażania gospodarki, a o godz. 20:00 ma mieć miejsce specjalna konferencja prasowa. GBPUSD po wybiciu w nocy na nowy szczyt przy 1,4050 zjechał teraz poniżej 1,4000.  Kup plotki, sprzedaj fakty? Według doniesień pierwsze mają zostać otwarte szkoły (od 8 marca), niemniej kolejne istotne ruchy mają mogą miejsce nie wcześniej, niż w kwietniu. – powiedział analityk BOŚ.

Warto też pochylić się nad dolarem nowozelandzkim, który został wsparty decyzją agencji S&P, która podniosła rating dla kraju do AA+ z AA, co uzasadniono tym, że kraj lepiej radzi sobie z pandemią i może skorzystać na perspektywach ożywienia globalnej gospodarki. NZDUSD wybił się na nowy szczyt przy 0,7334, ale szybko został zgaszony i zjechał poniżej maksimum z początku stycznia przy 0,7314.

Najgorzej zachowują się dzisiaj ZAR i MXN (kolejny raz z rzędu), a w grupie G-10 słabo wypadają NOK… oraz CHF, chociaż nie ma za bardzo informacji o większej aktywności ze strony SNB.

Na fali mocniejszego dolara na globalnych rynkach kurs EURUSD naruszył dzisiaj barierę 1,21 i przetestował wsparcie przy 1,2090. Dalsza przecena została powstrzymana dzięki dobrym danym z Niemiec. Indeks nastrojów w biznesie Ifo przyspieszył w lutym do 92,4 pkt. wobec spodziewanych 90,5 pkt. odzwierciedlając tym samym rosnący optymizm związany ze spodziewanym ożywieniem europejskiej gospodarki za kilka miesięcy.

Wpływ na EURUSD mogło mieć też odbicie kontraktów na nowojorski S&P500 od wsparć przy 3860 pkt. po wyraźnej przecenie obserwowanej dzisiaj rano – dodał.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcję | kurs akcji orlen | kurs zlotowki | kurs cd projekt |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here