Naga MarketsDolar ponownie traci na szerokim rynku, co próbuje się tłumaczyć przedłużającymi się negocjacjami politycznymi nad tzw. czwartym pakietem fiskalnym. Co dalej z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin ma nadzieję na domknięcie tematu pakietu fiskalnego do końca tygodnia
  • Wall Street bije rekordy, podobnie jak ceny kruszców tj. złoto i srebro
  • EUR/USD z celem na 1,19. EUR/PLN może odbić w rejon 4,47, a USD/PLN do 3,83

Te artykuły również Cię zainteresują
Impas w USA. NFP zaskoczą pozytywnie oczekiwania inwestorów?

W USA mówi się o sporym impasie, chociaż Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin nadal powtarza, że ma nadzieję na domknięcie tematu do końca tygodnia. Czy ta nadzieja wspiera rynki akcji?

Wall Street bije rekordy, podobnie jak ceny kruszców tj. złoto i srebro, co tylko wskazuje na powrót schematu z ostatniej dekady lipca – powiedział analityk BOŚ.

Najmocniejsze w zestawieniach są dzisiaj waluty Antypodów. NZD został dodatkowo wsparty przez lepsze od spodziewanych dane z rynku pracy w II kwartale – zatrudnienie spadło jedynie o 0,4 proc. k/k, a stopa bezrobocia wyniosła 4,0 proc., chociaż pewne rozczarowanie przyniosły dane z Chin – lipcowy wskaźnik Caixin dla usług tąpnął do 54,1 pkt.

Poza tym z USA napłyną dane nt. ADP – Donald Trump napisał tweeta, że należy spodziewać się “mocnych liczb” w piątek – co może podbijać dzisiejsze oczekiwania (mediana 1,5 mln). Rynek będzie dzisiaj zwracał też uwagę na dane nt. bilansu handlowego za czerwiec w kontekście dyskusji o ogromnych deficytach, które szkodzą dolarowi – dodał.

Tymczasem na EUR/USD wczorajsza dzienna świeca w połączeniu z poniedziałkową zwiększają znaczenie wsparcia w okolicach 1,17. Efekt to dzisiejszy powrót ponad 1,18 co zwiększa prawdopodobieństwo celowania w maksima z końca lipca – szczyt z 31.07 to 1,1907.

EUR/PLN ma zasięg wzrostowy nawet do okolic 4,46-4,47. USD/PLN posiada podobną linię trendu i pierwszym istotnym oporem są okolice 3,84. Jednak bez wyraźnego ruchu na EUR/USD nie należy oczekiwać większego przełomu na parach z polskim złotym – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here