Naga MarketsPiątek przyniósł odbicie kursu dolara po czterech z rzędu sesjach spadkowych. Co z kursem euro, złotego, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Na rynkach akcji widać większą chęć do korekty wcześniejszych zwyżek
  • Decydenci w EBC, ale i też w BoE spodziewają się odbicia gospodarek w II połowie roku
  • Mario Draghi dostał wsparcie od posłów Ruchu 5 Gwiazd

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) w płytkiej korekcie?

Piątek przyniósł odbicie dolara na szerokim rynku, po tym jak nie zareagował on zbytnio na środową publikację danych nt. inflacji CPI, oraz wystąpienie szefa FED. Na rynkach akcji widać większą chęć do korekty wcześniejszych zwyżek, a rentowności amerykańskich obligacji nieco odbijają po spadkach z ostatnich dni.

Pewien niepokój budzą doniesienia z Australii – władze stanu Victoria zdecydowały o wprowadzeniu 5-dniowego lockdownu, aby ograniczyć transmisję brytyjskiej mutacji COVID, chociaż do tej pory stwierdzono zaledwie 19 przypadków zakażeń. Może być to pretekst dla władz w innych krajach, aby zdecydować się może nie na zaostrzenie, a wydłużenie obowiązujących obostrzeń. A to może doprowadzić do sytuacji w której dane makro za I kwartał, a w zasadzie za całe I półrocze mogą się okazać w wielu krajach gorsze od wcześniejszych oczekiwań – powiedział analityk BOŚ.

O takim ryzyku mówili wczoraj chociażby członkowie EBC (Makhlouf oraz De Guindos). Z kolei z Wielkiej Brytanii napływają informacje, jakoby regulacje dotyczące dystansowania społecznego miały zostać zachowane aż do jesieni, chociaż oczekuje się, że do wakacji zostanie zaszczepiony wystarczający odsetek populacji. Niemniej zarówno decydenci w EBC, ale i też w BOE (Haldane) spodziewają się odbicia gospodarek w II połowie roku. Tym samym dzisiejsze doniesienia covidowe mogą służyć jako pretekst do krótkiej korekty na rynkach, tak jak to już bywało wcześniej.

W strefie euro uwagę zwracają też doniesienia dotyczące wątków politycznych. Mario Draghi dostał wsparcie od posłów Ruchu 5 Gwiazd, stąd też w weekend spodziewane jest spotkanie z prezydentem Mattarellą i prezentacja szczegółów nowego włoskiego gabinetu.

EUR/USD nie reaguje zbytnio na te informacje, gdyż taki scenariusz był spodziewany od początku tygodnia. Notowania osuwają się w stronę 1,21. Z kolei GBPUSD naruszył barierę 1,38, chociaż opublikowane dane makro nt. dynamiki PKB okazały się nie takie złe (za 2020 r. spadek wyniósł “zaledwie” 9,9 proc.).

Czwartek nie przyniósł trwalszego naruszenia oporu przy 1,2135, co doprowadziło w piątek do ponownego powrotu w stronę bariery 1,21. Techniczne wsparcia na EURUSD można wskazać przy 1,2090 i dalej w okolicach 1,2055. Dzisiejsze cofnięcie się rynku jest bardziej wynikiem obserwowanego podbicia dolara na szerokim rynku, niż jakichś sygnałów słabości EUR – podsumował.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: waluty w czasie rzeczywistym | dyskusja na temat kursu btc | kurs dolar | sytuacja na giełdzie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here