Naga MarketsPo ostatnim posiedzeniu FOMC, wartość dolara amerykańskiego (USD) nadal oscyluje przy lokalnych minimach. Indeks DXY spadł w tym tygodniu bliżej poziomów z początku tego roku, nieco poniżej okrągłego poziomu 90,00. Według ekonomistów z MUFG Banku dolar będzie podatny na osłabienie w najbliższym czasie. Podobnego zdania są eksperci z Westpac, którzy prognozują dalszy spadek amerykańskiej waluty.

  • Bank centralny utrzymał swoje rekordowo gołębie stanowisko pomimo trwającego silnego ożywienia gospodarczego w USA
  • Ocena przez Fed zagrożeń dla perspektyw gospodarczych wynikających z pandemii została zmniejszona
  • Rezerwa Federalna jest wciąż daleko od wycofania wsparcia dla amerykańskiej gospodarki i nie myśli o ograniczeniu luzowania ilościowego

Kurs dolara: aktualizacja polityki Fed utrzymuje spadkowy trend USD – MUFG

Fed utrzymał swoje rekordowo gołębie stanowisko pomimo trwającego silnego ożywienia gospodarczego w USA od początku tego roku. Brak jakiejkolwiek jastrzębiej zmiany polityki ze strony Fedu zachęcił do przedłużenia spadkowego trendu dolara amerykańskiego, który ma miejsce od początku kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Połączenie poprawy globalnego wzrostu i zobowiązania Fed do utrzymania luźnej polityki pieniężnej nadal wspiera aktywa ryzykowne i pomogło podnieść globalny indeks akcji MSCI do rekordowych poziomów w tym miesiącu – napisano w raporcie.

Bycza aktualizacja perspektyw dla gospodarki USA nie skłoniła Fed do zmiany ich gołębich wytycznych dotyczących polityki. Przewodniczący Powell powtórzył, że Fed wciąż jest daleko od wycofania wsparcia dla amerykańskiej gospodarki i nie myślał jeszcze o ograniczeniu luzowania ilościowego.

Wydarzenia potwierdzają nasz pogląd, że jest zbyt wcześnie, aby oczekiwać, iż Fed zmieni swoją politykę w świetle nowych celów politycznych. Kiedy dowody będą się nadal gromadzić po solidnym ożywieniu w pierwszej połowie tego roku, Fed będzie w lepszej pozycji, aby przygotować rynki do zmniejszania luzu ilościowego w okresie letnim. To pozostawia dolara amerykańskiego podatnym na dalsze osłabienie w najbliższej perspektywie – podkreślono.

Dalsze spadki dolara amerykańskiego (USD) za gołębim tonem FOMC – Westpac

Wzrosty indeksu dolara (DXY) w I kwartale było wielokrotnie przerywane kilkudniowymi przecenami, ale jak dotąd w kwietniu spadał prawie każdego dnia. Ekonomiści z Westpac prognozują dalsze spadki DXY, które będą wspierane zdecydowanie gołębią postawą Powella i rosnącym optymizmem w Europie.

Indeks DXY może podjąć ostatnią próbę udowodnienia swojej wartości, jeśli zatrudnienie w kwietniu przekroczy oczekiwania. Ponadprzeciętny wzrost o ponad 1 mln miejsc pracy w raporcie NFP podtrzymałby nadzieje, że Stany Zjednoczone mogą szybciej niż oczekiwano odzyskać 8,4 mln utraconych miejsc pracy w wyniku lockdownu – wskazano w raporcie.

Jeśli dolar nie wykorzysta potencjalnie silnego kwietniowego raportu o zatrudnieniu, jego indeks najprawdopodobniej spadnie do najniższych poziomów z początku stycznia 2021 r. w okolicach 89,23 – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | kurs złotówki | s&p 500 | dolar online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here