Naga MarketsPlan fiskalny prezydenta elekta Joe Bidena, ogłoszony wczoraj w Delaware, jest ogromny i wynosi aż 1,9 bln USD. Mimo sporego planu wsparcia Amerykanów, utrzymuje się sceptycyzm na rynku. Zdaniem ekonomistów z MUFG Banku jest on uzasadniony i spodziewają się, że dolar amerykański będzie kontynuował trend spadkowy pomimo krótkoterminowej siły. W ich ocenie para EUR/USD może w dłuższym czasie pozostać w konsolidacji 1,20 – 1,25 w obliczu włoskich zawirowań w strefie euro.

  • „Greenback” będzie kontynuował trend spadkowy pomimo krótkoterminowej siły
  • Fed będzie nadal odgrywał ważną rolę w ograniczaniu presji na wzrost długoterminowych stóp procentowych
  • Rosnąca niepewność polityczna we Włoszech będzie miała negatywny wpływ na wspólną walutę

Dolar amerykański pozostanie w tyle – MUFG

Rzeczywistość jest taka, że ​​podczas gdy Demokraci mają teraz większą władzę po wygraniu drugiej tury wyborów w Georgii w zeszłym tygodniu, władza ta wciąż ma swoje granice, a szczegóły pakietu fiskalnego sugerują, że ogólny rozmiar zostanie zmniejszony, zanim uzyska akceptacje Senatu – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów spadek rentowności 10-letnich obligacji UST wskazuje na oczekiwania na wycofanie się z tego planu. Jednak Biden ma długą historię osiągania kompromisów i z pewnością istnieje ryzyko zaskoczenia, a plan fiskalny może nadal okazać się większy, niż zakładają obecnie rynki.

Wątpimy więc, by rentowności 10-latek spadły znacząco z tego miejsca, a zatem Fed będzie nadal odgrywał ważną rolę w ograniczaniu presji na wzrost długoterminowych stóp procentowych – dodano.

Chociaż w perspektywie krótkoterminowej dolar amerykański może dalej rosnąć, według analityków ogólny obraz sytuacji dla dolara pozostaje negatywny. Retoryka Fed, a nawet rozwodniony plan fiskalny Bidena podkreślają negatywne tło dla „greenbacka”.

EUR/USD: Rosnąca niepewność polityczna we Włoszech nie wywoła głębszej korekty – MUFG

Para EUR/USD obecnie testuje wsparcie w okolicach 1,21. Oczekuje się, że rosnąca niepewność polityczna we Włoszech będzie miała negatywny wpływ na wspólną walutę. W związku z tym ekonomiści z MUFG banku prognozują handel EUR/USD w ciągu najbliższych miesięcy w przedziale od 1,2000 do 1,2500.

Spodziewamy się, że w nadchodzących miesiącach EUR/USD będzie handlował w przedziale między 1,2000, a 1,2500, zamiast skorygować głębiej do poziomu 1,1500, który obowiązywał między lipcem a listopadem – wskazano w raporcie.

Nastroje inwestorów wobec euro mogą zostać częściowo zakwestionowane przez rosnącą niepewność polityczną we Włoszech, chociaż negatywny wpływ będzie prawdopodobnie ograniczony. Wczoraj ogłoszono, że trzech ministrów koalicji rządzącej złożyło rezygnację, stawiając pod znakiem zapytania przyszłość premiera Giuseppe Conte.

Jeśli nie będzie w stanie utworzyć nowej większości, możliwe jest, że prezydent utoruje drogę do utworzenia nowego rządu bez niego. Jest mało prawdopodobne, aby przedterminowe wybory w czasie pandemii zostały ogłoszone, dopóki wszystkie opcje w parlamencie nie zostaną wyczerpane – dodano.

Tymczasem program PEPP od EBC odegrał ważną rolę we wspieraniu włoskiego rynku długu i powinien nadal łagodzić wszelkie negatywne skutki rosnącej niepewności politycznej po niedawnym rozszerzeniu przez bank centralny planowanych zakupów do 1,85 bln euro.

Włochy mają otrzymać aż 208 miliardów euro z unijnych funduszy naprawczych. Istnieją jednak obawy o powstanie przeszkód biurokratycznych i administracyjnych, które mogą się nasilić między drugą połową 2021 r. a końcem 2023 r. – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here