Naga MarketsDolar pod presją po konferencji FOMC, notowania euro skoczyły do 1,1140 USDUSD podlega niewielkiej presji po konferencji prezesa Fed Powella, która dostarczyła gołębich wskazówek. Akomodacyjna polityka monetarna podsyca apetyt na ryzyko, choć w tle czai się niepewność w odniesieniu do nowych ceł na chiński import. Uwaga teraz przenosi się na decyzję EBC i wybory w Wielkiej Brytanii.

  • Decyzja Fed była neutralna. Fed zgodnie z oczekiwaniami pozostawił cel dla stopy rezerw federalnych na 1,50-1,75 proc. W projekcji „dot plot” mediana sugeruje brak zmian poziomu stóp procentowych przez cały 2020 r. Żaden z członków FOMC nie przewiduje obniżki w przyszłym roku.
  • Na konferencji prasowej po posiedzeniu prezes J. Powell stwierdził, że przed podniesieniem stóp procentowych chce, aby inflacja utrzymywała się na stałym i wysokim poziomie. Jednocześnie powtórzył, że potrzeba „istotne zmiany” perspektyw gospodarczych, żeby Fed wrócił do obniżek. Dodał, że Fed nie spodziewa się, aby silny rynek pracy i spadające bezrobocie miały przynieść wzrost inflacji.
  • USD jest słabszy, ale po wstępnym ruchu nie widać chęci do kontynuacji. Sygnał, że Fed jest daleko od powrotu do podwyżek, ale też nie widzi zagrożeń zmuszających go do obniżek, wspiera apetyt na ryzyko. EUR/USD skoczył i zatrzymał się na 1,1140, USD/JPY najpierw spadł pod 108,50, ale teraz odbija do 108,60. AUD/USD wspiął się do 0,6880.
  • Zmienność jest hamowana przez wyczekiwanie na decyzję w sprawie wchodzących 15 grudnia w życie ceł na niektóre towary importowane z Chin. Inwestorzy czekają też na konferencję prasową po posiedzeniu EBC oraz wynik wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.
  • Na rynku akcji Nikkei225 rośnie o 0,1 proc., ale Shanghai Composite traci 0,3 proc.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here