Naga MarketsCzy czeka nas głębsza korekta na globalnych rynkach akcji? Jak w takiej sytuacji może zachować się amerykański dolar? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie walut aby być na bieżąco!


Kurs dolara może zyskać wsparcie dzięki wojnie handlowej

Ekspert zauważa, iż w Nowej Zelandii nie doszło w nocy do obniżki stóp procentowych.

Bank zasugerował, iż przechodzi do obserwacji dotychczasowych działań i ewentualnej „koniecznej” potrzeby w przypadku spowolnienia gospodarczego. Reakcja na kursie dolara nowozelandzkiego była wyraźna, ponieważ rynek oczekiwał obniżki – powiedział analityk BOŚ.

Również wczoraj obserwowaliśmy spadek rentowności obligacji USA, czyli czynnik, który dotychczas wspierał siłę dolara.

W mojej ocenie rynek długu USA ma wątpliwości, gdy dostrzega wystąpienie szefa Fedu, które jest dziś o 17:00. Fed może dokonać obniżki stóp, jeśli coś pójdzie nie tak – dodał.

W przypadku słabych danych może dojść do wyhamowania wzrostów na obligacjach USA, co może zmniejszyć presję na aprecjację dolara.

Dolar może mieć jednak wsparcie w przypadku przesunięcia się globalnego kapitału w kierunku bezpiecznych aktywów, gdy powróci konflikt amerykańsko-chiński. Amerykanie nie chcą rezygnować z ceł jako elementu nacisku na Chiny. Trump powiedział, iż jeśli w najbliższych tygodniach nie dojdzie podpisania umowy, wówczas grudniowe cła wejdą w życie – powiedział ekspert.

Chińskie akcje od początku tygodnia odczuwają ochłodzenie nastrojów. To w ocenie analityka BOŚ może prognozować większą korektę na globalnych rynkach akcji.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here