Naga MarketsEUR/USD

Rynek eurodolara od minionego piątku testuje ważną strefę wsparć tworzoną przez wewnętrzne linie kanału spadkowego i po dzisiejszym teście wyżej położonej linii zaczyna wyraźnie odbijać.

Teoretycznie dopóki lokalne minima znajdujące się na 1.1565 będą utrzymane droga do wyższych poziomów cenowych będzie otwarta. Przy takich założeniach najbliższych celi dla tego rynku szukałbym w okolicach 1.1624 oraz na 1.1669. Te opory tworzone są przez zniesienia ostatniej fali spadkowej, co pokazałem na powyższym wykresie. Patrząc na ten rynek w szerszym terminie, ewentualne pokonanie drugiego z ww. poziomów byłoby sygnałem realizacji scenariusza z dużą korektą płaską rozszerzoną (patrz powyższy wykres). W takim przypadku celem dla kursu eurodolara w perspektywie kilku, kilkunastu dni mogłyby być okolice 1.1850-1.19. Jeśli chodzi o roboty inwestycyjne z Exerii, to ten nastawiony na trend wzrostowy uruchomiony na danych 15 min ma już długą pozycję na omawianej parze, a poziomem obrony dla niej są obecnie okolice 1.1565.

USD/CAD

Znaczące i bardzo dynamiczne cofnięcie oglądaliśmy wczoraj po południu na rynku USD/CAD. Jak widać na poniższym wykresie zatrzymanie spadków nastąpiło na dolnych partiach ważnej strefy wsparć.

Dopóki te wsparcia będą utrzymane (obecnie na 1.2953) ten ruch w dół można traktować jako korektę. Przy takich założeniach obecne ceny oferują dość korzystny stosunek ryzyka do potencjalnego zysku. Gdyż ważne opory kreślone na wykresie tej pary znajdują się na 1.3128 (górne ograniczenie kanału spadkowego). W krótkim terminie sygnałem kontynuacji wzrostów byłoby pokonanie okolic 1.30.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here