Naga Markets

W najnowszym wywiadzie wywiadzie Trader21 (Cezary Głuch) przedstawia informacje na tematy, takie jak: kryptowaluty, BTC, upadek ftx, inwestowanie w akcje, złoto, srebro, metale szlachetne, surowce, obligacje, inflacja w Polsce (oraz w Europie). Czy gospodarka Polski wytrzyma wielki kryzys ekonomiczny oraz kryzys energetyczny? Czy warto inwestować w nieruchomości w 2023? Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu, który poprowadził Adrian Gorzycki z kanału Przygody Przedsiębiorców.

Kurs złotego łapie oddech. Czy Cezary Graf miał rację?

Wciąż brak stabilizacji na większości głównych rynków na świecie. Z czego wynikają tak duże spadki?

Wynikają one z braku płynności. Po 2008 roku banki centralne rozpoczęły dodruk walut za co skupowano różne aktywa i przyzwyczajano rynek do dodruku. Za każdym razem, gdy ten dodruk realizowano, notowania większości aktywów drożały. Na przestrzeni ostatnich 12 lat mieliśmy 2 rzy okresy kiedy bank centralny spowalniał w okolicy 2015 i 2018 roku. Wtedy skumulowany bilans Fedu, EBC i BoJ przestał rosnąć. Kiedy w 2018 ograniczono dodruk to praktycznie większość aktywów było cały rok pod kreską – oświadczył Trader21.

Co dokładnie sprawiło, że dolar w tym roku kosztował aż 5 złotych? Czy Cezary Graf miał rację?

Kiedy ograniczasz dodruk i podnosisz stopy to inwestorzy wiedzą, że jest źle i ewakuują się z rynków postrzeganych jako bardziej ryzykownych m.in. polski rynek. Zagraniczny kapitał zaczął wyzbywać się naszych aktywów. Drugi czynnik to wojna za wschodnią granicą, co podbiło niepewność, a trzeci to skrajna opieszałość NBP w podnoszeniu stóp – dodał.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDolar zyskuje, bo świat obawia się recesji. Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułZłoto może stanieć w tym tygodniu. Trading na żywo z Dariuszem Dargo o 14:00
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here