Naga MarketsDolar po 4,21 zł, kurs USD/PLN najwyżej od 2 tygodni. Euro po 4,54 złWczorajsze umocnienie się amerykańskiego dolara na globalnym rynku odbiło się wyraźnie na notowaniach także polskiego złotego. Notowania USD/PLN dotarły wczoraj do okolic 4,21, czyli do najwyższych poziomów od prawie dwóch tygodni.

Kurs dolara testował 4,21 zł

Zwyżka wartości USD przyczyniła się także do przeceny agregatu BOSSAPLN. Wczoraj wartość tego indeksu spadła poniżej 84 pkt. i również sięgnęła najniższych poziomów od dwóch tygodni. Dzisiaj rano zniżka nie jest kontynuowana, ale nie widać również oznak siły polskiego złotego. Póki co notowania BOSSAPLN poruszają się w wąskiej konsolidacji blisko wczorajszego zamknięcia.

Przecenom polskiego złotego sprzyjają zarówno lokalne, jak i globalne uwarunkowania. W Polsce rośnie ryzyko polityczne za sprawą niepewności dotyczącej sposobu przeprowadzania wyborów. Z kolei globalnie utrzymuje się duża awersja inwestorów do ryzyka, powiązana m.in. z napięciami na linii USA-Chiny. Kwestia powrotu wojny handlowej może być co prawda jedynie przyjętą przez amerykańską administrację retoryką, jednak nie można całkowicie wykluczać, że pójdą za tym jakieś konkretne działania protekcjonistyczne.

Notowania USD/PLN – dane dzienne

Notowania EUR/PLN pokonują 4,54 zł

Utrzymująca się niepewność polityczna sprzyja zwyżce wartości dolara i kładzie się cieniem na wartość walut EM, w tym polskiego złotego. Rodzima waluta wykazuje utrzymującą się słabość nie tylko w relacji do dolara, lecz również do euro – notowania EUR/PLN dzisiaj rano przekraczają 4,54.

Notowania EUR/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here