Naga Marketsccf forex comparic EURUSD euro dolar EUR USDW oknie 15:45-16:00 rynki poznały dwie publikacje makroekonomiczne z amerykańskiego rynku dotyczące wstępnych wyników PMI usługowego i sprzedaży nowych domów. Wyniki odczytów oraz reakcję USD przedstawiamy poniżej.


Aktywność sektora usługowego najwyższa od listopada 2015 roku

Zgodnie z raportem IHS Markit (link) wstępny odczyt PMI usługowego dla gospodarki amerykańskiej plasował się na poziomie 54.80, co jest znacznym ruchem wzrostowym w stosunku do września (52.30). W efekcie wskaźnik znalazł się na najwyższych poziomach od listopada 2015 roku:

Źródło: IHS Markit
Źródło: IHS Markit

Jak twierdzi Tim Moore, starszy ekonomista IHS Markit: „najnowsze dane sondażowe pokazały pozytywne zmiany, które respondenci powiązali przede wszystkim z poprawą lokalnych warunków gospodarczych oraz oznakami aprecjacji inwestycji biznesowych. Poziom zatrudnienia utrzymał się jednak na ograniczonych poziomach – przedsiębiorstwa ostrożnie podchodzą do planów pracowniczych w celu ograniczenia kosztów.”

Wyniki sprzedaży nowych domów w USA

Sprzedaż nowych domów jednorodzinnych we wrześniu zgodnie z raportem Biura Cenzusowego (link) wyniosła 593 tysiące co jest wynikiem o 3.1% lepszym od zrewidowanego rezultatu sierpniowego (575 tysięcy) i o 29.8% lepszym w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej (457 tysięcy). Nie zmienia to jednak faktu, że rynki spodziewały się delikatnie lepszej publikacji na poziomie 600 tysięcy nowych nieruchomości.

Źródło: Biuro Cenzusowe
Źródło: Biuro Cenzusowe

Sytuacja techniczna EUR/USD

W pierwszych godzinach amerykańskiego handlu obserwowaliśmy wzrosty EUR w stosunku do USD, jednak opublikowane o 15:45 i 16:00 dane próbują się odwrócić ten trend. Zaraz po 16:00 widzieliśmy osunięcie Eurodolara o około 20 pipsów:

eurusddaily-26-10Pod kątem sytuacji technicznej na wykresie D1, środa przynosi jak na razie nieudany test okolic dołków lipcowych na wysokości 1.09509. Po ich pokonaniu kilka sesji temu brakuje wyraźniejszych ruchów pozwalających określić dalszy kierunek. Tempo podażowe sugeruje jednak, że kontynuacja spadków jest jedynie kwestią czasu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here