Naga MarketsKurs EUR/USD oscyluje wokół poziomu 1,1550

Kartel OPEC+ nie zmienił swoich założeń co do tempa zwiększania wydobycia surowca. W dalszym ciągu dzienna produkcja będzie wzrastać stopniowo o 400 tys. baryłek miesięcznie.Decyzja nie zatrzymała jednak przeceny surowca. Cena baryłki Brent spadła do 80,5 USD, a notowania ropy WTI utrzymują się w okolicy 79 USD za baryłkę.

O 0,3 proc. odbija cena złota na rynkach finansowych. Uncja kruszcu wyceniana jest na 1795 USD.

Na przestrzeni kilkunastu sesji wyraźnie przeceniona została miedź. Cena surowca spada, gdyż producenci dotknięci kryzysem energetycznym nie są w stanie jej przetwarzać.

Kolejny raz rekordowe poziomy poprawiają indeksy w Stanach Zjednoczonych. Świeże maksima wyznaczyły S&P500 (+0,42 proc.) oraz Nasdaq100 (+0,81 proc.). Poniżej poziomów odniesienia znalazł się Dow Jones, która na przestrzeni dnia stracił 0,09 proc.

Handel w Azji przebiega jednak pod dyktando podaży. Japoński Nikkei225 przeceniany jest o 0,6 proc., a notowania Hang Seng zniżkują o 1,2 proc. O 0,7 proc. cofa się Shanghai Composite, przy korekcie KOSPI opiewającej na 0,5 proc.

Na rynku walutowym w piątek dominuje awersja do ryzyka. Dolar znajduje się w górnej części stawki G10, choć względem euro zmiany są pomijalne. Kurs oscyluje wokół 1,1550.

Znacznie gorzej radzi sobie funt. Brak podwyżki stóp procentowych przez BOE (oczekiwany przez znaczną część rynku) ciąży walucie i GBP/USD cofa się do 1,3490.

Liderami w piątek o poranku są bezpieczne przystanie w postaci JPY oraz CHF.

Na rynku kryptowalut nastroje są stabilne z lekką przewagą optymizmu. Bitcoin wyceniany jest na 62,2 tys. USD, przy cenie Ethereum w okolicy 4,5 tys. USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pkp cargo | kursy kryptowalut wykresy | kurs akcji orlen | benefit giełda | cena akcji enea | giełda allegro | Forint kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here