Naga MarketsW czwartkowym kalendarzu makroekonomicznym najistotniejsze okazały się publikacje dotyczące amerykańskiej gospodarki. O 14:30 opublikowane dane dotyczące inflacji producenckiej, wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz sprzedaży detalicznej. Wyniki negatywnie zaskoczyły inwestorów, przez co kurs dolara tracił na początku sesji w Stanach Zjednoczonych.


Ujemna dynamika publikowanych z opóźnieniem wyników sprzedaży detalicznej

Opublikowane w czwartek dane dotyczące sprzedaży detalicznej omawiały wyniki grudniowe – opóźnienie w publikacji było związane z miesięcznym zawieszeniem działalności amerykańskiego rządu. Inwestorzy spodziewali się delikatnego spowolnienia dynamiki, ostateczny wynik na poziomie –1,2% m/m okazał się jednak sporym zaskoczeniem. Równie słabo prezentowała się bazowa sprzedaż detaliczna wynosząca -1,8% wobec 0,2% z listopada. W ujęciu rocznym dynamika spadała natomiast do zaledwie 2,3%, co jest najsłabszym wynikiem od 3 lat:

Źródło: Tradingeconomics.com

Tak słaba publikacja spowodowała nagłe odwrócenie kursu dolara w drugiej połowie dnia. EUR/USD powraca pod 1,13, wcześniej pogłębiając tegoroczne minima (1,1250), a USD/PLN odrzuca poziom 3,86 po jego wcześniejszym teście.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here