Naga MarketsKurs dolara (USD/JPY) spadnie do 100, a kurs euro wzrośnie do 1,25 USDDolar amerykański (USD) będzie dalej słabnąć bez względu na to, kto wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w listopadzie, przekonują eksperci z UBS Global Wealth Management. Podobnego zdania są analitycy z SocGen, którzy prognozują wzrost pary EUR/USD do 1,25 i spadek USD/JPY do psychologicznego poziomu 100,00.

  • Przyszły rok przyniesie większą normalizację warunków wzrostu na świecie. Taka sytuacja będzie korzystna dla euro
  • Rośnie sentyment anty-dolarowy. Rynek oczekuje deprecjacji USD w najbliższych latach
  • To dopiero początek wieloletniego okresu spadku dolara z bardzo wysokich poziomów

Dolar osłabnie bez względu na wyniki wyborów w USA – UBS GWM

Stratedzy firmy przedstawiają dwa możliwe scenariusze dolara przed wyborami w USA:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niebieska fala, czyli zwycięstwo Demokratów, prawdopodobnie doprowadzi do dalszego osłabienia dolara, ponieważ cofnięcie środków stymulacyjnych Trumpa stworzy nową niepewność, co do nowej polityki, która prawdopodobnie nie przyniesie podobnego ożywienia gospodarczego.
  • Czerwona fala, czyli zwycięstwo Republikanów, prawdopodobnie doprowadzi do wolniejszej deprecjacji dolara, ale nadal oczekuje się jego spadku, ponieważ silniejsze rynki akcji powinny osłabić dolara wraz ze środkami stymulacyjnymi Trumpa

Patrząc w przyszłość spodziewamy się, że przyszły rok przyniesie większą normalizację warunków wzrostu na świecie. Taka sytuacja będzie korzystna dla euro. To tylko dodaje do rosnącego sentymentu w ciągu ostatniego tygodnia, który wskazuje na słabszego dolara przez kilka następnych lat – napisano w raporcie UBS.

Kurs EUR/USD z celem na 1,25, a USD/JPY na 100 w 2021 roku – SocGen

Analitycy Societe Generale Research zaktualizowali swoje prognozy walutowe i obecnie celują w kurs EUR/USD i USD/JPY odpowiednio na poziomie 1,18 i 105 do końca 2020 r. oraz 1,25 i 100 do końca 2021 r.

Kurs EURUSD na interwale dziennym,tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Nasze zaktualizowane prognozy odzwierciedlają obawy, że w szczególności EUR/USD wzrósł zbyt szybko. Jednak wydaje nam się jasne, że jesteśmy na początku wieloletniego okresu spadku dolara z bardzo wysokich poziomów – wskazano w notatce SocGen.

Jen nadal nie chce spaść zbyt mocno i spełnia swoje zadanie: gotowy do wzrostu, jeśli globalne akcje ulegną korekcie, jednocześnie spadając niewiele, gdy ryzykowne aktywa idą w górę  – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitBay wprowadza do swojej oferty Tether (USDT)
Następny artykułZapasy ropy kurczą się niemal 5-krotnie szybciej niż zakładano
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here