Naga Markets

Dolar osłabia się względem euro i funta. Kursy EUR/USD i GBP/USD okiem analityków UOBAmerykański dolar rozpoczyna bieżący tydzień od osłabienia na szerokim rynku. W przypadku pary walutowej GBP/USD analitycy banku UOB prognozują, że obecny impuls wzrostowy może w najbliższym czasie przebić opór przy 1,2580. Euro również zyska w tym tygodniu.

Kurs funta (GBP/USD) ma szansę przebić opór przy 1,2580

Quek Ser Leang i Peter Chia – strategowie walutowi z UOB Group – przedstawili swoje najnowsze prognozy. W swojej najnowszej nocie podkreślili, że funt może jeszcze odnotować wzrost, mimo że impuls wzrostowy lekko spadł, a najbliższy opór znajduje się przy poziomie 1,2580. Jako wsparcie, analitycy wymienili poziomy: 1,2475, a następnie 1,2450.Pomimo ruchu powyżej oporu przy 1,2500, impet wzrostowy kabla nie uległ znaczącej poprawie. Trwały wzrost kursu GBP/USD powyżej 1,2580 jest raczej mało prawdopodobny, chociaż z drugiej strony presja ze strony podażowej również zmalała, zwłaszcza po przełamaniu poziomu 1,2400 – napisali analitycy.

Odnosząc się z kolei do kursu EUR/USD, Quek Ser Leang i Peter Chia zauważają, że dalsze wzrosty pary walutowej powinny napotkać silny opór w okolicach 1,0645 w najbliższych tygodniach.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Wydaje się, że sytuacja uległa poprawie i na dzień dzisiejszy euro powinno przetestować zeszłotygodniowe maksimum w pobliżu 1,0605. Następny opór znajduje się na poziomie 1,0645. Z drugiej strony, przełamanie bariery 1,0530 (słabsze wsparcie znajduje się na 1,0550) oznaczałoby, że obecna łagodna presja wzrostowa osłabła – dodali analitycy UOB.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here