Naga MarketsLista odczytów makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych, który pojawiły się o godzinie 14:30 jest naprawdę długa. Najważniejsze z nich dotyczyły wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale, wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych, a także wskaźnika przemysłowego wg Fed z Filadelfii.

Pełne dane podawaliśmy na naszym profilu, na Twitterze:

Jak widać powyżej, dominuje kolor czerwony, co wskazuje na dane słabsze od oczekiwań. PKB w trzecim kwartale osunęło się do poziomu 3,2%. Rynki liczyły natomiast na utrzymanie poziomu z poprzedniego odczytu (3,3%).

Dodatkowo zwiększyła się liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych. Departament Pracy USA podał, że w okresie poprzedniego tygodnia liczba osób, które po raz pierwszy w życiu złożyły wniosek o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 245 tysięcy. Prognoza w tym przypadku wskazywała, co prawda na wzrost (231 tysięcy) w stosunku do poprzednich danych (225 tysięcy), nie był on jednak tak znaczący.

Z istotnych danych, pozytywnie wypadł wskaźnik przemysłowy Fed z Filadelfii. Odczyt na poziomie 26,5 sygnalizuje rozwój sektora przetwórczego  firm działających w rejonie Pensylwanii, New Jersey i Delaware. 

Dolar słabnie

Dolar osłabiał się w ciągu pierwszych 10-minut po odczycie, co na zamknięciu tego okresu zaprowadziło notowania Eurodolara o 11-pipsów w górę. Wcześniej natomiast testowane było wsparcie na 1.1850.

Patrząc nieco szerze, notowania głównej pary walutowej zmieniło krótkoterminowy trendu na wzrostowy. Przełamana została bowiem linia trendu biegnąca od listopadowych maksimów, a kurs rysuje dołki i szczyty na coraz wyższych poziomach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCAD silnie w górę po danych o inflacji i sprzedaży detalicznej
Następny artykułGBPUSD konsoliduje
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here