Naga Markets

Ostatnie spadki dolara amerykańskiego (USD) sprawiły, że coraz więcej inwestorów oczekuje jego dalszej deprecjacji. Jednak w silnym trendzie dolarowego byka, gra na spadki jest niebezpieczna pomimo jego ostatniej korekty o 3%. Eksperci z ING Banku nie są na tyle odważni, aby powiedzieć, że dolar osiągnął już szczyt i prognozują zakres spadku pary walutowej EUR/USD w okolicach 1,00 – 1,10.

Kurs dolara (USD): Partnerzy handlowi doganiają Rezerwę Federalną – ING

W zeszłym miesiącu miały miejsce idealne warunki makroekonomiczne, które napędzały dolara w górę w postaci:  • Solidnych oczekiwań na zaostrzanie Fed;
  • Gwałtownej korekty spadku chińskiego renminbi;
  • Powolnego wzrostu w Europie.

Od tego czasu niektóre słabsze dane z USA (głównie zaufanie i rynek nieruchomości) zmniejszyły rynkowe oczekiwania o około 45 pb podwyżek w obecnym cyklu Fed. Jednocześnie juan również zdołał się ustabilizować.

Co być może najważniejsze, oczekiwania dotyczące cykli monetarnych poza Stanami Zjednoczonymi nadrobiły zaległości względem Fed – napisano w raporcie.

Zgodnie z raportem nigdzie nie jest to wyraźniejsze niż w strefie euro, gdzie skoordynowany atak jastrzębi z EBC zdołał podnieść krzywą rynku pieniężnego strefy euro, zmniejszyć spready swap w strefie euro w stosunku do USA i podbić kurs EUR/USD.

Była to prawdopodobnie najbardziej realna forma werbalnej interwencji EBC w celu przeciwdziałania niepożądanej słabości euro. Wydaje się dziwne, że EBC dopiero teraz rozważa zalety silnej waluty, biorąc pod uwagę, że władze USA i Chin dostrzegały to już rok temu – dodano.

Jednak nie tylko EBC stał się bardziej jastrzębi. Nawet ultra-gołębi Szwajcarski Bank Narodowy brzmi bardziej jastrzębio i wyszczególnia potrzebę silniejszego nominalnego franka szwajcarskiego, aby przynajmniej utrzymać stabilny realny kurs walutowy.

Niedawne zawężenie krótkoterminowych rentowności między Stanami Zjednoczonymi, a głównymi partnerami handlowymi niewątpliwie przyspieszyło wzrost dolara – wskazano.

NED

Jeśli chodzi o kolejny ruch i w oparciu o nasze obecne prognozy polityki pieniężnej, ta korekta dolara mogła zajść już wystarczająco daleko. Wydaje się prawdopodobne, że dolar może wrócić do swoich maksimów. W zeszłym miesiącu prognozowaliśmy, że zakres wahań 1,05-1,10 EUR/USD przesunął się do 1,00-1,10 – i nadal wydaje się, że jest to właściwe – podkreślono.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Pozycjonowanie na dolarze nie jest wykupione

Stratedzy uważają również, że pozycjonowanie spekulacyjne nie powinno stać na przeszkodzie dalszemu wzrostowi dolara tego lata.

Spekulanci mają w swoich portfelach całkiem pokaźne długie pozycje w dolarach. Jednak nie są one tak rozciągnięte, jak na początku 2017 r. (Frexit) lub latem 2019 r. (wojna handlowa Trumpa) – podsumowano.

Spekulacyjne pozycjonowanie na wzrosty dolara nie jest ekstremalne. Źródło: CFTC

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs dolara nowozelandzkiego | cdr kurs akcji | gielda forum | euro kurs | forex | alior akcje | amrest giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here