Naga Markets

Dolar ograniczył spadki. Kurs EUR/USD nie utrzymał poziomu 1,01 Wprawdzie amerykańska waluta dalej traci dzisiaj na szerokim rynku, to jednak jej spadki zostały nieco zredukowane. Kluczowy punkt kalendarza to teraz sierpniowa inflacja CPI we wtorek. Dane mogą pokazać na ile rynek może chcieć rozgrywać “życzeniowy scenariusz” w którym FED przedstawi bardziej łagodną ścieżkę podwyżek stóp procentowych podczas posiedzenia 21 września. Teoretycznie mogłoby to dać pretekst do dalszego osłabienia dolara.

Kurs EUR/USD wraca w okolice 1,00

Koszyk dolara kończy tydzień spadkiem. Jeżeli rynek zamknie się poniżej 109,13 (szczyt z lipca), to może to sugerować kontynuację nieznacznej zniżki w kolejnych tygodniach. Wybicie widocznej linii trendu wzrostowego wydaje się być mało prawdopodobne.Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

EURUSD nie dał jednak rady utrzymać się dłużej ponad poziomem 1,01, chociaż agencje cytowały wypowiedzi przedstawicieli ECB wskazujących, że walka z inflacją powinna stać się teraz priorytetem.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Tymczasem spread pomiędzy włoskimi, a niemieckimi obligacjami nadal rośnie (ponad 230 punktów dla 10-letnich) i biorąc pod uwagę wybory we Włoszech (25 września), rynek zaraz zacznie to bardziej zauważać. Technicznie spadek poniżej 1,0070 nie jest pozytywnym scenariuszem.

Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny USDCAD

Dolar kanadyjski to dzisiaj waluta, która zyskuje najmniej wobec dolara w grupie G-10. Dane z rynku pracy w Kanadzie wypadły bardzo słabo. Stopa bezrobocia wzrosła w sierpniu do 5,4 proc. z 4,9 proc., a zatrudnienie spadło o 39,7 tys. To może wpłynąć na postawę Banku Kanady, który do tej pory agresywnie podwyższał stopy procentowe (w środę o 75 punktów baz. do 3,00 proc.). Na wykresie USDCAD widzimy próbę pozostania w kanale wzrostowym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty kurs akcji | eur pln stooq | opinie maxitrade | kantorowy kurs lewa | enea cena akcji | dzisiejszy kurs rubla | lpp akcje kupno |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here