Naga Marketspolskie banknoty 10, 20 i 50 złotych PLNPolski złoty silnie traci w środę. Dolar kontynuuje odbicie rozpoczęte wczoraj po południu po lepszych od spodziewanych danych ISM dla przemysłu w USA, które kontrastowały z brakiem dynamiki europejskich PMI. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Amerykańskie indeksy ustanowiły nowe, historyczne maksima
  • Kurs EURUSD poniżej 1,19, mimo przyzwoitych danych nt. sprzedaży detalicznej w Niemczech
  • Funt zaskakująco silny. Inwestorzy mają nadzieje na porozumienie ws. Brexitu. GBP/PLN z szansą na wzrost do 5,05 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
EBC: kurs „edka” nie pozostaje dla decydentów bez znaczenia

Koncentrację na wspomnianych danych widać też na Wall Street, która zakończyła wcześniejszą, krótką korektę i indeksy ustanowiły nowe, historyczne maksima. Na sesji w Azji uwagę przyciągnął odczyt danych z Australii dotyczących dynamiki PKB w II kwartale, która okazała się gorsza od szacunków (spadek wyniósł 7,0 proc. k/k i 6,3 proc. r/r).

To popsuło nastroje na AUD, który traci dzisiaj wobec dolara niecałe 0,3 proc. Najsłabsze w zestawieniu są mocne ostatnio waluty skandynawskie, oraz euro – oznajmił ekspert

Tymczasem kurs EURUSD zjechał wyraźnie poniżej 1,19, chociaż dane nt. sprzedaży detalicznej w Niemczech nadal pozostały na przyzwoitym poziomie (w lipcu wzrost o 4,2 proc. r/r).

Pretekstem mogą być ostatnie słowa głównego ekonomisty Europejskiego Banku Centralnego (Philip Lane), który cytowany w depeszach agencyjnych dał do zrozumienia, że kurs EURUSD nie pozostaje dla decydentów bez znaczenia – dodał.

W gronie najmocniejszych walut jest dzisiaj dolar nowozelandzki, chociaż szef RBNZ stwierdził, że bank centralny jest gotowy na zwiększenie skali luzowania polityki w razie potrzeby tj. więcej QE  i pożyczek dla banków, oraz ujemne stopy procentowe.

Kurs GBP/PLN to wynik niesamowitej siły funta na rynkach. Inwestorzy mają cały czas nadzieje na kompromis. Rynek może podejść nawet w rejon 5,05 zł. USD/PLN uderzył w ważny opór wynikający ze spadkowej linii trendu. Na razie byłbym ostrożny z wyciąganiem przedwczesnych wniosków – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here