Naga MarketsAmerykański dolar pozostawał silniejszy od euro i funta we wtorek. Jednak zdecydowanym zwycięzcą okazał się dolar australijski, który umocnił się do USD o 0,25 procent. Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym względnie spokojnie. Wszystko to za sprawą braku istotnych wydarzeń w kalendarzu makroekonomicznym. Wśród najistotniejszych bez wątpienia wymienić trzeba nocną publikację RBA w Australii. Bank centralny nie zmienił parametrów polityki monetarnej, a komunikat nie wniósł jakichś “gołębich” niespodzianek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara australijskiego (AUD) największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do AUD, CHF, JPW i CAD w grupie G8. Jego najsilniejszą deprecjację dostrzec można było w relacji do dolara australijskiego, który jest dziś najmocniejszy w grupie G-10. Z kolei najsłabszy był funt szterling obok euro i dolara nowozelandzkiego.

Poranne osłabienie dolara okazało się nietrwałe. Po południu znów widać próbę odbicia USD, co w połączeniu z obserwowanymi wczoraj ruchami, może dawać podstawy to postawienia tezy, że dolar zaczyna budować bazę do większego odreagowania lipcowej przeceny.

Kurs euro poniżej 1,18. EUR/USD spada trzeci dzień z rzędu

Notowania najpopularniejszej pary walutowej EUR/USD po dotarciu w piątek do poziomu 1,19 kontynuują korektę spadkową. We wtorek sprzedający zdołali zepchnąć kurs poniżej 1,1750, jednak dopiero przebicie wczorajszego minimum 1,17 otworzyłoby drogę w rejon okrągłego poziomu wsparcia 1,15. Z drugiej strony ponowny wzrost powyżej 1,18-1,18150 ponownie przywróciłoby presję kupujących z celem na ważny psychologiczny opór 1,20.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Kurs funta odbija od 1,30. GBP/USD pod presją korekty spadkowej

Tymczasem kurs „kabla” podobnie do kursu „edka” poddaje się wpływowi korekty spadkowej docierając we wtorek do poziomu 1,30. Na chwilę obecną można zaobserwować prawidłową reakcję na wsparcie, jednak w przypadku dalszej słabości brytyjskiej waluty może dojść do spadku w rejon 1,1816, gdzie nastąpi główny test siły kupujących. W przypadku jego przebicia notowania mogą wpaść w głębszą konsolidacje. Z kolei dalsza aprecjacja funta może wywindować kurs w okolice 1,32 z celem na tegoroczny szczyt 1,3520.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków można dołączyć do odprawy dla traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań Arkadiusz Jóźwiak przedstawi wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszamy również do naszej nowo powstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here