Naga MarketsKurs dolara (USD) odbija. Sytuacja techniczna funta (GBP/USD), srebra i juana (USD/CNY)W trakcie piątkowej sesji kurs dolara próbował pogłębiać czwartkową, silną deprecjację, jednak po zejściu na trzytygodniowe dołki i teście 50-okresowej średniej ruchomej nastąpiło nagłe odwrócenie. Indeks USD przechylił się na stronę wzrostową, a kurs funta (GBP/USD) oraz srebra (XAG/USD) zaczęły tracić. Wyższości dolara nie uznaje jednak chiński juan, który rośnie piątą sesję z rzędu.

Kurs funta: GBP/USD wybił ważne wsparcia

Notowania “kabla” wybiły w ostatniej godzinie ważne wsparcia przy 1,2848 i wcześniej 1,2870 i znalazły się na najniższym poziomie w tym roku. We wczorajszym wpisie zwracałem uwagę na to, że rynek nie wycenia ryzyka quasi-hard Brexitu (w sytuacji zerwania rozmów nt. umowy handlowej pomiędzy UK, a UE), a także najpewniej rozczaruje się tym, co 11 marca nowy minister finansów w rządzie Johnsona powie nt. budżetu (fiasko pomysłu mocniejszego bodźca stymulacyjno-fiskalnego).

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Srebro: Notowania cennego kruszcu wybijają poziom wsparć

W ostatnich wpisach (wczoraj i dzisiaj rano) zwracaliśmy uwagę na słabe zachowanie cen złota, tymczasem srebro radzi sobie znacznie gorzej. Szkodzi mu znacznie większa ekspozycja na tzw. popyt przemysłowy (słabo radzą sobie też inne metale), ale wydaje się, że dużą rolę może grać też coś, co możemy nazwać “wymuszoną alokacją” w sytuacji kryzysu i gigantycznej zmienności na rynkach. Wtedy niektórzy duzi inwestorzy mogą decydować się na zamykanie pozycji jednych rynkach, tylko po to, aby utrzymać te, ich zdaniem “strategiczne” na innych. Takie ruchy wtedy dość trudno jest wytłumaczyć fundamentami, czy też zwykłą logiką.

Wykres dzienny SILVER
Wykres dzienny SILVER

Kurs dolara: USD/CNH – powrót juana do trendu wzrostowego

Sygnały o hamującej dynamice nowych przypadków zakażeń COVID-19 w Chinach prowadzą do ustabilizowania nastrojów wokół juana, oraz chińskiej giełdy. Inwestorzy są też przekonani, co do tego, że decydenci staną na wysokości zadania i wesprą tamtejszą gospodarkę, której grozi teraz zapaść. W efekcie nie widać nadmiernej nerwowości przed planowaną na niedzielę publikacją rządowych wskaźników PMI dla przemysłu i usług za luty. Niemniej warto pamiętać, że USDCNH odzwierciedla po części też globalną słabość dolara w kontekście spodziewanych przez rynki obniżek stóp procentowych przez FED.

Kurs USDCNH po raz pierwszy od 10 dni spadł poniżej bariery 7,00. Na szerszym układzie widać, że w zeszłym tygodniu odbiliśmy się od spadkowej linii trendu rysowanej przez szczyty z września i października. Zniżka potwierdzana jest też na dziennym układzie wskaźnika RSI9.

Wykres dzienny USDCNH
Wykres dzienny USDCNH


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here