Naga MarketsRynki przyjęły do wiadomości informacje, iż zniesienie systemu Obamacare zajmie dłużej niż początkowo zakładano. Wydaje się, że inwestorzy wciąż dążą prezydenta Trumpa dużym kredytem zaufania.


Nota bene dziś mija już 70 dzień jego prezydentury. Poza tym są ważniejsze sprawy, o których należy pomyśleć, jak np. reforma podatków czy nominacje dalszych członków gabinetu. Rynki wciąż wieżą w Trumpa oraz jego umiejętności przywrócenia zysków na Wall Street, dowodzi temu fakt, iż sektor finansowy odzyskuje wiarę w siebie.

Po wczorajszych zniżkach na rynkach azjatyckich, indeksy w Europie i w Stanach Zjednoczonych były w stanie się wybronić i osiągnąć zyski rzędu 0,25%. Dziś Azja znów zniżkuje i wkrótce okażę się czy sentyment na dalekim wschodzie będzie się w stanie odwrócić.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z możliwości jakie daje social trading >>>

Dolar w tym tygodniu powoli odrabiał ostatnie straty. US Dollar Index rozpoczął ten tydzień na poziomie 99,18. Korekta kursu wskazuje na dobrą zmianę kierunku. Z analizy platformy inwestycyjnej eToro wynika, iż większość inwestorów przyjmuje wobec amerykańskiej waluty pozycję krótką, stawiając na sprzedaż waluty, głownie w parach walutowych z euro oraz dolarem nowozelandzkim.

Prezydent RPA Jacob Zuma zszokował południowoafrykańskie rynki zwalniając ministra finansów. Ostatnie przetasowania w rządzie Zumy mają duży wpływ na lokalne rynki oraz kondycję randa. W styczniu 2016 roku kurs dolara w stosunku do południowoafrykańskiej waluty wynosił 17,76, obecnie znajduje się na pułapie 13,4. Jeśli sytuacja się pogorszy przewidywane są kolejne spadki.

Nie ma wątpliwości, iż kryptowaluta ethereum się umacnia. Jedna z największych firm specjalizujących się w systemach blockchain o nazwie Storj ogłosiła ostatnio, iż przewalutują swój magazyn cloudowy z bitcoina na ethereum. Nie tylko duże firmy, ale także inwestorzy indywidualni dokonują ostatnio przewalutowań w tym samym kierunku. Od 10 marca do dziś suma środków ulokowanych w bitcoinach spadła z 20 mld dolarów do 16,8 mld, łączny spadek wyniósł 3,2 mld dolarów. W tym samym okresie wartość rynkowa ethereum wzrosła z 1,6 mld do 4,5 mld – łączy wzrost o 2,9 mld dolarów amerykańskich.

Szybkość, z jaką rynki się poruszają może przyprawić inwestorów o zawrót głosy, natomiast zmiana wartości jest zależna od zmian w danej technologii. Sieć o nawie Raiden planuje uruchomić nowy system realizacji transakcji w ethereum, który ma być jeszcze szybszy niż dotychczas.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here