Naga MarketsDolar odrabia straty, to jednak kurs funta jest nadal najmocniejszy w gronie Forex G8Ceny metali rosną dzięki nadziei na reflację (powrót inflacji), korzystając między innymi ze spadającego kursu dolara amerykańskiego. Kluczowym pytaniem jest jednak to, czy reflacyjne klasy aktywów mogą nadal piąć się w górę w obliczu rosnącej rentowności rynku obligacji. Patrząc jednak na wyprzedaż australijskich i nowozelandzkich obligacji rządowych w nocy, można stwierdzić, że jest ona niemal bezładna i wymaga bardziej defensywnego pozycjonowania walutowego.

  • Zmiana rentowności na rynku obligacji wpływa na poniedziałkową wycenę walut G8
  • Dolar po teście 2-tygodniowych dołków odrabia część strat, najmocniej zyskując do franka, jena i dolara kanadyjskiego
  • USD nadal traci jednak do funta oraz nowozelandzkiego i australijskiego kuzyna

Słaby kurs dolara i narracja reflacji umacniają rynek metali

– Jedną z (wielu) gorących historii na rynkach finansowych jest obecnie gwałtowny wzrost cen metali, gdzie takie aktywa jak miedź, cyna, nikiel, ołów i cynk zyskują na popularności w związku z nadziejami na globalne ożywienie i wyzwaniami związanymi z podażą. Dzieje się to w czasie, gdy inwestorzy przekonują się, że Fed naprawdę chce pozwolić na wzrost inflacji i że obligacje z pewnością nie są klasą aktywów, którą należy utrzymywać w obecnych warunkach – komentuje w trakcie poniedziałkowej sesji zespół analityków ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kluczowym wyzwaniem dla rynków finansowych jest przebieg wyprzedaży obligacji. Rynek zastanawia się czy okaże się na tyle uporządkowana, by klasy aktywów sprzyjające reflacji – w tym akcje – mogły nadal rosnąć.

Globalne rynki aktywów radzą sobie dobrze w tym roku, mimo że rentowność amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła o 50 punktów bazowych w ciągu nieco mniej niż dwóch miesięcy. Jednak patrząc na nocną wyprzedaż australijskich i nowozelandzkich obligacji rządowych – odpowiednio o 17 pb i 13 pb – to graniczy ona z bezładem i wymusza bardziej defensywne pozycjonowanie na rynku walutowym na wypadek, gdyby ten bezład rozprzestrzenił się na amerykańskie rynki skarbowe.

– W tym tygodniu w centrum uwagi znajdą się półroczne zeznania przewodniczącego Fed Jaya Powella przed Kongresem (wtorek i środa), a następnie styczniowe dane PCE w piątek. Oczekujemy, że Powell dobrze poradzi sobie z obecnymi wyzwaniami rynkowymi – tzn. nie przyczyni się do wyprzedaży obligacji – ale zobaczymy, czy amerykańskie Treasuries przetrwają trudny tydzień. W przypadku DXY, duży rajd na rynku surowców normalnie byłby postrzegany jako czynnik negatywny dla dolara – chyba, że odbiłby się na rynku obligacji, wywołując korektę w aktywach ryzykownych. W tym tygodniu prognozujemy przedział 89,80-90,80 dla indeksu USD – podsumowuje ING.

Kurs funta pnie się w górę, rynek czeka na koniec lockdownu w UK

Dziś nastąpi wielkie ujawnienie planów ponownego otwarcia szkół w Wielkiej Brytanii. Placówki oświaty zostaną prawdopodobnie uruchomione od 8 marca, a handel detaliczny powróci w kwietniu. EUR/GBP wydaje się być na ścieżce do 0,8575. Jednak ostatni uporządkowany spadek może napotkać problemy, jeśli akcje będą się wyprzedawać.

Na rynku GBP/USD miejsce miał test poziomu 1,4052 dol., najwyższego od prawie 3 lat, jednak wraz z rozwojem sesji w Europie kurs dolara zaczyna odrabiać część strat, a wycena popularnego kabla spada. Notowania cały czas poruszają się jednak nad poziomem 1,40 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed-lublin notowania | s&p500 | mercator kurs akcji | gpw jsw | kurs euro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here