Naga MarketsWtorek znów rozpoczął się od mocniejszego dolara, a spore wahania zalicza wciąż funt. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Wsparciem okazały się informacje o przyjęciu przez Kongres czwartego pakietu fiskalnego wartego 900 mld USD
  • Premier Boris Johnson miał zaproponować pewne ustępstwa w temacie rybołówstwa
  • Najsłabsze są dzisiaj waluty Antypodów, a także korona norweska, co jednak można przypisać ostatniej huśtawce globalnych nastrojów

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro ma silne wsparcie na 1,2176 USD

Wczoraj po południu spora część umocnienia dolara została wymazana, a wieczorem Wall Street odrobiła zdecydowaną większość strat. Wsparciem okazały się informacje o przyjęciu przez Kongres czwartego pakietu fiskalnego wartego 900 mld USD. Wtorek znów rozpoczął się od mocniejszego dolara.

Sentyment w Azji jest słabszy za sprawą obaw związanych z nową mutacją koronawirusa – inwestorzy nie są pewni na ile nie rozleje się ona na cały świat, powodując paraliż komunikacyjny i konieczność przywrócenia całkowitych lockdownów. Chociaż pośrednio jest to też pretekst, zwyczajowo w okresie przedświątecznym nie ma chęci do podejmowania ryzyka, a pewne sprawy mogą być nieco wyolbrzymiane – oświadczył ekspert BOŚ.

Spore wahania zalicza wciąż funt. Wczoraj wieczorem GBPUSD całkowicie wymazał straty, a nawet zakończył handel na lekkich zwyżkach (chociaż przejściowo podchodził nawet pod 1,35) po tym, jak pojawiły się informacje, jakoby premier Boris Johnson miał zaproponować pewne ustępstwa w temacie rybołówstwa, co pozwoliłoby jeszcze w tym roku domknąć negocjacje z UE dotyczące nowej umowy handlowej.

Niemniej według prasy strona unijna pozostaje do tych propozycji sceptyczna, chociaż kluczowe będzie stanowisko Francji. Dzisiaj GBPUSD lekko sie cofa do 1,3420 – dodał.

Najsłabsze są dzisiaj waluty Antypodów, a także korona norweska, co jednak można przypisać ostatniej huśtawce globalnych nastrojów, gdyż wstępne dane nt. listopadowej sprzedaży detalicznej wypadły dość dobrze.

Wczoraj poziom 1,2176 na EUR/USD spełnił swoją rolę, jego naruszenie było krótkie, a później popyt szybko wyciągnął notowania ponad poziom 1,22. Dzienny oscylator RSI9 nakazuje jednak wciąż pewną ostrożność i nie wyklucza, że podaż może próbować ponownie przejąć kontrolę. Niemniej wtedy wspomniane wsparcie przy 1,2176 może ponownie spełnić swoją rolę – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here