Naga Markets

Dolar odrabia straty po nowych danych z USA. Kurs EUR/USD schodzi poniżej 1,04Opublikowane dzisiaj dane o dynamice sprzedaży detalicznej za październik znacznie przewyższyły oczekiwania (0,9 proc. m/m bazowa bez aut i paliw przy spodziewanej 0,2 proc. m/m), co można odbierać jako sygnał, że konsumenci w USA nadal radzą sobie dobrze (a więc nie obawiają się też nazbyt o swoją sytuację na rynku pracy). Dane o produkcji przemysłowej, które poznaliśmy 45 minut później wypadły gorzej (spadek o 0,1 proc. m/m i wyhamowanie mocy produkcyjnych do 79,9 proc.), choć jest to pochodna słabości odczytów ISM z ostatnich miesięcy.

Dolar reaguje na lepsze dane o dynamice sprzedaży detalicznej za październik

Rynek wykorzystał te dane do podbicia dolara, notowania EURUSD zeszły poniżej 1,04. Na dziennym układzie zaczyna się rysować spadkowa świeca doji, ale dopiero zejście poniżej wsparcia przy 1,0360 będzie mocnym sygnałem, że ta para walutowa zaczyna wchodzić w wyraźniejszą korektę.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Dzisiaj poznaliśmy też dane o inflacji CPI w Kanadzie. Odczyt za październik wypadł zgodnie z prognozami dla szerokiej miary CPI (6,9 proc. r/r), ale już bazowa przyspieszyła do 6,2 proc. r/r z 5,9 proc. r/r.

Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny USDCAD

Mimo tego reakcja na CAD jest ograniczona, co można wiązać z wcześniejszym przekazem z Banku Kanady, który zapowiadał mniejsze tempo podwyżek stóp procentowych. Technicznie USDCAD respektuje wsparcie bazujące na szczytach z lipca i września b.r., co może zapowiadać odreagowanie spadków z ostatnich tygodni.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułTrader21: Inflacja w Polsce nawet 40%. W co inwestować, by chronić pieniądze – złoto, Bitcoin czy surowce?
Następny artykuł3 najbardziej kuszące akcje spółek na jesień 2022
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here