Naga MarketsKurs dolara traci wobec euro przy spadku rentowności obligacji USAKurs dolara osłabił się wczoraj wobec euro oraz pozostałych głównych walut. Ma to związek ze spadkiem rentowności obligacji USA, gdzie osłabł impet po niedawnym odbiciu. Inwestorzy w związku z tym zaczęli ostrożnie wznawiać zakłady na potencjalny powrót USD do spadków.

  • Rentowności amerykańskich 10-latek spadły od szczytu o 6 pb
  • Mackel z HSBC nie sądzi, by rynkiem kierowały różnice w stopach proc.
  • Notowania dolara wobec euro oddały zyski wypracowane w poniedziałek

Spadają rentowności obligacji, traci dolar

Benchmark rentowności 10-letnich obligacji skarbowych spadł o ponad 6 punktów bazowych w porównaniu z 10-miesięcznym maksimum ustanowionym we wtorek i  zniwelował nieco trzydniową passę  wzrostową dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Ludzie debatują, czy (czynniki pchające rynek) powrócą do różnic w stopach procentowych – powiedział Paul Mackel, szef globalnego działu badań walutowych w HSBC.

– Nie sądzimy, że tak będzie – dodał. Mackel uważa, że będzie miał miejsce odpływ i przypływ apetytu na ryzyko, który zdominował rynek walutowy w ciągu ostatnich kilku kwartałów. Perspektywy dla dolara są przy tym rozwodnione, ale nie tragiczne wraz z powrotem globalnego wzrostu.

Ze względu na oczekiwany odczyt rocznej inflacji bazowej w USA na poziomie 1,6%, Michael Everty z Rabobank uważa, iż jest to dobry powód do bycia dolarowym niedźwiedziem. Zwłaszcza, gdy porówna się ten wynik z z gospodarkami bliskimi deflacji w Europie, Japonii i Chinach.

– Jest to rodzaj rozstania między gospodarkami polegającymi na popycie krajowym i konsumpcji a tymi, które bardziej polegają na inwestycjach lub eksporcie netto – dodał Every.

Kurs euro do dolara testuje 20-dniową średnią

Na koniec minionego tygodnia, 20-dniowa średnia na parze walutowej EUR/USD służyła jako wsparcie. Niedźwiedziom udało się ją jednak pokonać w poniedziałek, a cena dotarła do wsparcia horyzontalnego przy 1,2150.

fpmarkets

Jak widać na powyższym wykresie dziennym, wczorajszy wzrost kursu euro do dolara o 0,46 proc. zniwelował niemal cały poniedziałkowy spadek. Dziś bykom udało się już ustanowić nowe maksima, które testują 20-dniową MA tym razem w roli oporu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here