Naga MarketsRynki azjatyckie wycofały się, podczas gdy europejskie akcje i kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe nie zdołały utrzymać niedawnego odbicia, zmieniając kolor na czerwony w środę. Indeks dolara odbił się po spadku do lutowego minimum na poziomie 89,70 w obliczu ponownej niedźwiedziej presji w aktywach ryzyka, zauważa Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill. Rynek nadal czeka na najważniejsze wydarzenie sesji, czyli wieczorną publikację protokołów FOMC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spojrzenie na rynki finansowe w środę, 19 maja 2021 r.

Ropa naftowa po raz kolejny nie zdołała utrzymać się powyżej kluczowego oporu (70 USD za Brent) i spadła. Dodatkowo w porę pojawiły się negatywne informacje – postępy w sprawie porozumienia w Iranie oraz nieoczekiwany wzrost komercyjnych rezerw ropy w Stanach Zjednoczonych.

Dane o inflacji w Wielkiej Brytanii pokazały, że gospodarka nie uniknęła losu innych krajów – ceny produkcji mocno wzrosły przy oznakach niedoborów surowców i wąskich gardeł w dostawach. Zapotrzebowanie na zapasy rośnie w najszybszym tempie od lat, co wynika z przesadnej reakcji firm na boom popytu konsumpcyjnego.

Firmy starają się uzupełnić zapasy z pewnym nadmiarem, oczekując dalszych niedoborów, co w zasadzie tworzy samonapędzającą się pętlę. Oczekuje się, że rosnąca presja na ceny producentów w końcu znajdzie swoje przełożenie na ceny konsumpcyjne, więc presja na banki centralne wynikająca z danych gospodarczych będzie prawdopodobnie nadal rosła.

– Inflacja towarów detalicznych w Wielkiej Brytanii pobiła prognozy, co powinno skłonić Bank Anglii do użycia bardziej agresywnej retoryki jako jeden z pierwszych. Pomimo odbicia USD od lutowych minimów i zwiększenia presji na funta, brytyjska waluta wydaje się celować w maksima z 2021, a następnie z kwietnia 2018 roku dzięki silnemu komponentowi fundamentalnemu (kwietniowe zatrudnienie + inflacja) oraz faktowi, że trend wzrostowy na dziennej ramie czasowej nadal ma duży margines ruchu – cena znajduje się poniżej linii mediany kanału byczego – komentuje Kiepas.

Europejska waluta nadal pozostaje silna w parze z USD na tle osłabienia tego ostatniego. Napływ informacji związanych z łagodzeniem restrykcji w krajach europejskich zmniejsza ryzyka dla wzrostu gospodarczego, co wywiera presję na premię za ryzyko w unijnych akcjach i obligacjach. Ponieważ tego typu informacje dotyczące gospodarki USA były wyceniane 1-2 miesiące wcześniej, równowaga w oczekiwaniach powinna była zostać przywrócona, gdy Stary Świat wszedł w ostatnią fazę znoszenia blokad.

Z technicznego punktu widzenia obraz dla EUR/USD jest podobny do GPB/USD – szczyty z 2021 i 2018 roku nie zostały jeszcze pokonane.

invest

Fed ma dziś opublikować protokół z kwietniowego posiedzenia. Bank centralny mniej lub bardziej zdecydowanie wyraził swoje stanowisko, ale rynki nie do końca wierzą, że Fed będzie tolerował rosnące ryzyko inflacyjne. Oczekuje się, że treść protokołu skupi się na zobowiązaniu do utrzymania niskich stóp, co potencjalnie może mieć umiarkowanie spadkowy wpływ na amerykańską walutę. Rośnie jednak ryzyko wznowienia spadków na amerykańskich rynkach, co może ponownie stanowić nieoczekiwane wsparcie dla USD.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lotos cena | eur usd wykres | akcje budimex | dax prognoza | mercator medical akcje | cena złotego | mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here