Dolar odbija najmocniej. Pozostałe kursy walut (euro, funt i frank) również w górę do złotegoPolski złoty w środę próbował nadal rosnąć do głównych konkurentów na rynku walutowym, jednak przed południem korekta spadkowa zatrzymała te zapędy. Kurs dolara (USD/PLN) odbija najmocniej, a w jego ślady podążają euro (EUR/PLN), frank (CHF/PLN) oraz funt (GBP/PLN). Nie zmienia to jednak faktu, że złotówka nadal pozostaje silne, a posiedzenie RPP najprawdopodobniej tego nie zmieni

  • Kursy walut w środę, 3 lutego 2021 roku, prezentują się następująco: euro kosztuje 4,4906 zł, dolar 3,7363 zł, frank 4,1544 zł i funt 5,0962 zł
  • Dolar nadal umacnia się na międzynarodowych rynkach, co widać również w stosunku do polskiego złotego
  • Kurs euro nadal porusza się poniżej kluczowego wsparcia 4,50 zł, a funt poniżej 5,10 zł

Euro pokonało 4,50 zł. Czy RPP zainterweniuje na EUR/PLN?

Kurs euro po wtorkowym spadku do poziomu 4,47 zł i próbie pogłębienia dołków również w środę, przed południem koryguje część dotychczasowej deprecjacji i rośnie o 0,2%. Nie zmienia to jednak faktu, za para walutowa EUR/PLN znalazła się na najniższych poziomach od połowy grudnia, pomimo obaw dotyczących potencjalnej interwencji walutowej Narodowego Banku Polskiego w momencie, gdy kurs euro spadnie poniżej poziomu 4,50 zł.

W obliczu dzisiejszego posiedzenia rady polityki pieniężnej, które nie powinno wnieść nic nowego na rynki, analitycy spodziewają się, że utrzymanie kursu poniżej istotnego wsparcia na wysokości poziomu 4,50 zł, które pełni obecnie rolę oporu, pozwoli parze walutowej EUR/PLN na kontynuację korekty spadkowej, między innymi w kierunku poziomo 4,45 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara rośnie najsilniej. USD/PLN jednak nadal pod 3,75 zł

Najsilniejszą korektę w stosunku do polskiego złotego notuje w środę kurs dolara amerykańskiego. USD na początku środowej sesji, jeszcze w trakcie sesji azjatyckiej, stracił do zagranicznego koszyka walut, jednak sytuacja w okolicach południa odwraca się.

Chwilowo za dolara płacono zaledwie 3,71 zł, jednak w momencie publikacji tego artykułu kosztuje już o ponad 2 grosze więcej, a para walutowa USD/PLN rośnie o ponad 0,4%. Sytuacja techniczna nie ulega jednak większej zmianie i nadal głównym poziomem oporu pozostaje strefa 3,75 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Frank szwajcarski walczy z 4,515 zł. Czy kurs CHF/PLN może nadal spadać?

Kurs franka w środowy poranek również próbował pogłębiać lokalne dołki i spadając do poziomu 4,13 zł drugi dzień z rzędu testował najniższe poziomy od końca grudnia. Tutaj również widać jednak korektę, w efekcie której para walutowa CHF/PLN zyskuje 0,25% i obecnie za jednego franka płaci się 4,15 zł.

W tym momencie zachowanie ceny na wysokości tego poziomu będzie niezwykle istotne. Jeżeli kurs franka zamknie się powyżej 4,15 zł, wtedy obroni istotne dla siebie wsparcie i zatrzyma korektę spadkową, która trwała od czterech ostatnich sesji. Jeżeli natomiast dzień zamknie się poniżej poziomu, wtedy nie będzie można wykluczyć prób dalszych spadków, między innymi w kierunku poziomu 4,10 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Funt szterling poniżej 5,10 zł. Kurs GBP/PLN może nadal korygować

Kurs funta szterlinga podobnie jak franka szwajcarskiego zyskuje w środę do polskiego złotego 0,25%. W pierwszej części sesji GBP/PLN osuwał się do poziomu 5,07 zł, w tym momencie jednak za jednego funta płaci się prawie 5,10 zł.

Jak widać jednak na poniższym wykresie, rozpoczęta w zeszłym tygodniu korekta od poziomu 5,15 zł zamknęła notowania poniżej strefy wsparcia, która utrzymywała się przez większą część stycznia, a mianowicie pod poziom 5,10 zł, które obecnie testowany jest od dołu jako nowy opór.

Zgodnie z zasadą zmiany biegunów ten może teraz skutecznie blokować próby mocniejszych wzrostów, w efekcie czego tak długo jak nie zostanie ponownie wybity głównym scenariuszem jest kontynuacja korekty spadkowej. Pierwszym jej celem będzie niezaprzeczalnie poziom 5,05 zł, a w następnej kolejności psychologiczne wsparcie na wysokości poziomu pięciu złotych.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut forex | dolar kurs | comparic | biomed-lublin akcje | cdr akcje |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here