Naga MarketsW czwartek dolar odbija na szerokim rynku, co tłumaczy się gorszymi nastrojami na rynkach akcji. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • FED: brak wsparcia fiskalnego może negatywnie odbić się na amerykańskiej gospodarce w najbliższych miesiącach
  • W gronie najsłabszych walut są dzisiaj korony skandynawskie, ale i też brytyjski funt
  • Europejscy przywódcy oczekują od KE uruchomienia planu awaryjnych działań przygotowujących do bezumownego Brexitu

EURUSD – nieoczekiwany obrót spraw?

W czwartek dolar odbija na szerokim rynku, co tłumaczy się gorszymi nastrojami na rynkach akcji. Wczoraj wieczorem burmistrz Nowego Jorku podjął decyzję o zamknięciu szkół – nie jest ona dużym zaskoczeniem, ale na rynku uważa się, że może to pokazywać w jaką stronę będą zmierzać działania. Rosną obawy przed zwiększeniem restrykcji przez władze stanowe, zwłaszcza przed zaplanowanym na przyszły tydzień Świętem Dziękczynienia (zwyczajowo oznaczającym większą mobilność i kontakty społeczne).

Inwestorzy zwrócili też uwagę na wypowiedź wiceprezesa FED (John Williams), który stwierdził, że brak spodziewanego wsparcia fiskalnego może negatywnie odbić się na amerykańskiej gospodarce w najbliższych miesiącach – oznajmił ekspert BOŚ.

W gronie najsłabszych walut są dzisiaj korony skandynawskie (wrażliwe na zmiany globalnego sentymentu), ale i też brytyjski funt. Tu rynek negatywnie zareagował na prasowe doniesienia, że europejscy przywódcy oczekują od Komisji Europejskiej uruchomienia planu awaryjnych działań przygotowujących do bezumownego Brexitu, jeżeli umowa handlowa nie zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Jego założenia mogą zostać zaprezentowane jeszcze dzisiaj. Teoretycznie są to standardowe działania, których celem jest też zredukowanie niepewności (zwłaszcza dla biznesu), ale dla rynku jest to też sygnał, że wchodzimy w okres dużych perturbacji – dodał.

Pogorszenie się globalnego sentymentu wpłynęło też na zachowanie EURUSD, który cofnął się poniżej 1,1865 i 1,1850, oraz naruszył okolice 1,1825.

To teoretycznie otwiera drogę do testowania kluczowego rejonu 1,18, chociaż czy tak się stanie, to wiele będzie zależeć od zachowania się Wall Street dzisiaj wieczorem. Warto też będzie śledzić przebieg szczytu UE, chociaż nie wydaje się, aby wątek związany z vetem do unijnego budżetu i programu ratunkowego, był traktowany przez rynki, jako poważny problem – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here