Naga Markets

Dzisiaj w USA obchodzony jest Dzień Martina Lutera Kinga i rynki finansowe nie pracują. To powoduje, że aktywność na rynkach może być dzisiaj niższa. Czy to pomoże dolarowi, który w poniedziałek rano odbija na szerokim rynku? Niewykluczone, chociaż na ile zrobi się z tego dłuższy ruch, to pokażą dopiero kolejne dni.

  • Dolar odbija dzięki mniejszej płynności
  • Rynek kryptowalut może czekać short-squeeze?
  • Czy BOJ dowiezie oczekiwania i na ile zmienność na USDJPY wpłynie na pozostałe pary dolarowe?

Dolar wraca do gry mimo nieobecności inwestorów z USA

Dzisiaj najsłabszą walutą w zestawieniach jest japoński jen. Ma to związek z doniesieniami agencji Bloomberg, która powołując się na źródła wśród japońskich polityków, nieco tonuje oczekiwania, co do rychłych zmian w mandacie Banku Japonii (wcześniej spekulowano, że wraz z zakończeniem kadencji prezesa Kurody, mogłoby dojść do modyfikacji dotyczących chociażby celu inflacyjnego. Jednocześnie BOJ po raz kolejny interweniował w ramach programu YCC (kontroli krzywej rentowności), co zmniejszyło oczekiwania, że zaplanowane na ten tydzień posiedzenie (komunikat poznamy w środę rano) przyniesie dalsze zmiany (jak to miało miejsce w grudniu).

W tym tygodniu poznamy jeszcze decyzje banków centralnych Norwegii, Turcji i Chin, chociaż raczej nie będą one interesujące. W temacie Państwa Środka większą uwagę przyciągną odczyty makro, które poznamy już jutro nad ranem (będzie to m.in. odczyt PKB za IV kwartał). W Europie uwagę przyciągną z kolei dane ZEW z Niemiec, oraz odczyty z brytyjskiego rynku pracy, oraz dane o inflacji, a w USA dane dotyczące dynamiki sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Bossa

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCeny ropy naftowej odbijają w dół. Rynek czeka na raport OPEC i MAE
Następny artykułKurs miedzi przerywa rajd. To sygnał dla rynku, czy lokalna korekta?
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here