Naga MarketsKurs dolara odbija, gdy byki na złocie dostają czkawki. Presja podaży na USD słabnie przed FOMCPresja sprzedażowa na dolarze nieco słabnie przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej (Fed). Ponadto, polityczne potyczki o fiskalny pakiet ratunkowy dla Stanów Zjednoczonych mają się ku końcowi, co również może pomóc greenbackowi złapać oddech. Jeśli jednak nie będzie widać oznak drugiej fali koronawirusa w Europie, dolar może mieć trudności z odbiciem wobec euro. Z kolei złoto wyznaczyło nowe maksima powyżej 1981 USD za uncję, ale zyski te zostały już oddane, co może zapowiadać początek korekty, o ile sprzedający utrzymają kontrolę do końca sesji.

  • Złoto (XAU/USD) znalazło się dziś na nowym ATH
  • Presja sprzedażowa na dolarze nieco słabnie przed FOMC
  • Przerwa w spadkach na dolarze jest uzasadniona, uważają analitycy

Kurs dolara czeka na FOMC i pakiet ratunkowy

Na środowym posiedzeniu Fed nie przewiduje się żadnych zmian w polityce. Inwestorzy spodziewają się jednak potwierdzenia jego super-luźnej perspektywy i spekulują odnośnie zmiany nacisku we wskazówkach wyprzedających.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Pakiet fiskalny dla USA proponowany przez Demokratów warty jest 3 bln dolarów, a Republikanie chcą nieco skromniejszego planu (1 bln dol.). Obecnie trwa impas w negocjacjach, ale jeśli strony dojdą do porozumienia, dolar może na tym zyskać.

Ponadto, w zeszłym tygodniu liczba nowych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych spadła o 2 proc. wskazując na potencjalne stabilizowanie się sytuacji. Nie pomniejsza to jednak wpływu ograniczeń na gospodarkę oraz utratę miejsc pracy.

Większość analityków twierdzi, że przyczyny szerokiego spadku dolara, zwłaszcza spadające rentowności obligacji, pozostają nienaruszone, ale tempo spadku prawdopodobnie uzasadniało przerwę – szczególnie w związku ze spotkaniem Fed i zbliżającym się pakietem wydatków USA.

Być może chodzi o to, że rynek wyprzedza sam siebie – powiedział Moh Siong Sim, analityk walutowy w Bank of Singapore.

Złoto uformuje niedźwiedzią formację price action?

Cena złota na rynku spot przekroczyła dziś poziom 1981 dol. za uncję, co stanowi nowy rekord. Jak jednak widać na wykresie dziennym XAU/USD poniżej, wypracowane wcześniej zyski zostały już oddane.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Złoto (XAU/USD) – wykres dzienny

Istotne znaczenie będzie miało to, jak zakończy się dzisiejsza sesja. Jeśli w okolicach poziomów widzianych na wykresie lub niższych, powstałby niedźwiedzi pin bar. Chociaż stanowiłby formację kontr-trendową, to po wybiciu jego minimów mogłoby dojść do korekty ostatnich wzrostów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here