Naga MarketsInwestorzy zainteresowani notowaniami dolara oczekiwali dzisiaj na publikację drugiej projekcji produktu krajowego brutto USA w Q1 2017 oraz zamówień środków trwałych (durable goods orders). Pomimo mieszanych wartości USD był w stanie rozrysować nowe maksima na wybranych parach.


PKB kwartalne i konsumpcja osobista w górę

Pomimo tego, że bazowe zamówienia na środki trwałe osuwały się o -0,4% (prognoza 0,5%, poprzednio -0,2%), to zdecydowany wzrost prognoz PKB spowodował aprecjację USD. Analitycy spodziewali się ze w ujęciu kwartalnym dynamika gospodarcza osiągnie wynik 0,9% (wcześniej 0,7%) – ten natomiast plasował się na poziomie 1,2% (wartość roczna niezmiennie na 2,2%). Zagłębiając się w raport widzimy dodatkowo że wydatki konsumpcyjne również przyspieszały z 0,4% do 0,6%, podobnie jak wydatki konsumentów oraz inwestycje biznesowe.

Chociaż historycznie wynik PKB za pierwszy kwartał nie prezentuje się korzystnie, to jest pozytywną rewizją wobec wcześniejszych projekcji. Źródło: BEA

Eurodolar wyznacza nowe minima

Notowania EUR/USD kolejną sesję z rzędu walczą z poziomem 1.1200. Sama publikacja prognoz PKB pozwoliła notowaniom osunąć się poniżej dzisiejszych minimów sesyjnych co może oznaczać dalszą deprecjację waloru:

EUR/USD M5

Bardzo mocno w trakcie całej sesji osuwa się również funt szterling, który reaguje na zmniejszenie się różnicy sondażowej pomiędzy Torysami i Laburzystami – amerykańskie dane umocniły deprecjację, również pozwalając na pogłębienie dołków. W pierwszej reakcji na dane GBP/USD tracił ponad 30 pipsów.

GBP/USD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here