Naga Markets
Notowania dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) testują w tym tygodniu opór w postaci linii trendu spadkowego biegnącej do szczytu z grudnia 2018 roku. Silna reakcja na ten poziom pojawiła się po decyzji Banku Rezerw Nowej Zelandii w kwestii stóp procentowych i polityki monetarnej.

Stopy procentowe w Nowej Zelandii pozostały na niezmienionym poziomie 1,75%. Zmianie uległa natomiast retoryka opublikowanego komunikatu, w którym widać szansę na obniżkę stóp. Wcześniej prognozy były bardziej zbilansowane. Więcej na temat decyzji RBNZ przeczytasz w porannym przeglądzie rynkowym.

Kurs NZD/USD zmierza do linii trendu

Traderzy odebrali komunikat z banku centralnego Nowej Zelandii jako gołębi, co przełożyło się na osłabienie tamtejszej waluty względem dolara amerykańskiego. Obecnie sprzedającym udało się zakwestionować wzrosty z ostatnich 12 sesji.

Jak widać na wykresie dziennym NZD/USD poniżej, cena zmierza teraz do linii trendu biegnącej od dołka z drugiej połowy stycznia. Jeśli dojdzie do testu tego poziomu, można spodziewać się reakcji ze strony popytu. Niewiele niżej znajdziemy dodatkowo kluczową strefę konfluencji wsparcia, gdzie horyzontalny poziom 0,6718 zbiega się z długoterminową linią trendu biegnącą od minimów z 2018 roku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

NZD/USD - wykres dzienny - 27 marca 2019
NZD/USD – wykres dzienny – 27 marca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here