Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD) będzie radził sobie lepiej od AUD w stosunku do greenbackaNa koniec minionego tygodnia, kurs dolara australijskiego do greenbacka umocnił się o ponad 1 proc. Z kolei dolar nowozelandzki zyskał jeszcze więcej, bo aż 1,41 proc. Stratedzy z Capital Economics uważają, że waluty z Antypodów mają szansę na jeszcze większe wzrosty.

  • Waluty z Antypodów mają zyskiwać do greenbacka w ciągu najbliższych kilku lat 
  • Lepsze perspektywy widać przed NZD
  • Na koniec 2022 roku notowania NZD/USD mogą osiągnąć poziom 0,75

Dolar nowozelandzki z lepszymi perspektywami

Ekonomiści z Capital Economics zmienili niedawno swoje podejście do chińskiego renminbi oraz innych walut azjatyckich. Prognozują teraz, że w ciągu najbliższych kilku lat będą one umacniać się w stosunku do dolara amerykańskiego.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Ich zdaniem, ze względu na silne powiązania handlowe Chin i reszty Azji z Australią i Nową Zelandią, zarówno dolar australijski jak i nowozelandzki w stosunku do greenbacka będą radzić sobie lepiej niż początkowo szacowali.

– Uważamy, że perspektywy dolara nowozelandzkiego są lepsze niż dolara australijskiego. Dzieje się tak głównie dlatego, że naszym zdaniem perspektywy dla eksportu kluczowych towarów z Australii są gorsze niż dla Nowej Zelandii – spekulują stratedzy z Capital Economics.

Kurs AUD/USD dotarł do oporu

Przechodząc do wykresów, parę walutową AUD/USD w drugiej połowie minionego tygodnia zdominowały byki. Atak popytu widoczne był szczególnie w piątek, kiedy kurs dolara australijskiego wzrósł o ponad 1 proc. i na koniec sesji przetestował opór w obrębie 0,7240.

AUD/USD - wykres dzienny
AUD/USD – wykres dzienny

W przypadku notowań dolara australijskiego, analitycy z Capital Economics prognozują wzrost z obecnych poziomów do 0,80 USD na koniec 2022 rou

NZD/USD ze wzrostem o ponad 1,4 proc.

Notowania pary walutowej NZD/USD zaliczyły jeszcze mocniejszy wzrost w piątek. Kurs dolara nowozelandzkiego umocnił się o 1,41 proc. i wyznaczył nowy, wyższy szczyt.

NZD/USD – wykres dzienny

Analitycy z Capital Economics szacują, że na koniec 2022 roku para walutowa NZD/USD osiągnie poziom 0,7500.

Autor poleca również:

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here