TMS


Pomimo dobrego odczytu wzrostu PKB w pierwszym kwartale dolar nowozelandzki traci na wartości kolejny tydzień w stosunku do dolara amerykańskiego.


Wczorajsze odczyty PKB z Nowej Zelandii nie zaskoczyły inwestorów i były zgodne z rynkowymi oczekiwaniami. Odczyt PKB za Q1 k/k wyniósł 0,5%, a PKB r/r 2,7% co jest dobrym wynikiem, choć lekko gorszym od zeszłego kwartału (PKB Q4 2017 k/k – 0,6% oraz r/r – 2,9%). To jednak nie jest ewenement na skalę światową, a lekkie spowolnienie gospodarcze może być spowodowane zawirowaniami na rynku ropu oraz rosnącymi stopami procentowymi w USA, w kierunku którym będzie podążała reszta świata, a więc era taniego pieniądza przechodzi powoli do historii.

Źródło: Macrobond, XTB

W dzisiejszej analizie rynkowej polskiego brokera XTB możemy przeczytać głębszą analizę wczorajszych wyników produktu krajowego brutto Nowej Zelandii:

Wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale osłabiony był przez eksport netto, który osłabia wzrost PKB w ujęciu rocznym na poziomie 1,4 pp. Oprócz tego obserwujemy największy wpływ konsumpcji na wzrost oraz niewielki pozytywny wpływ zapasów. Biuro Statystyczne Nowej Zelandii informuje, że 13 z 16 sektorów zaliczyło wzrost w pierwszym kwartale tego roku. Pomimo ogólnie dobrego odczytu, obserwujemy wyraźne cofnięcie się dolara nowozelandzkiego. Być może jest to związane z faktem, iż dane te są neutralne dla RBNZ, który raczej nie zmieni swojego postrzegania polityki monetarnej do końca tego roku. Rynek widzi jedynie 11% szans na ewentualną podwyżkę stóp procentowych w tym roku.„

Źródło: xStation5, XTB

DM XTB wskazuje na testowanie przez cenę zeszłorocznych dołków na parze walutowej NZD/USD. W dalszej analizie możemy przeczytać: „Kiwi obecnie testuje bardzo ważne wsparcie wynikające z wielokrotnych dołków oraz szczytów z ostatnich kilkudziesięciu miesięcy. Przebicie wsparcia w okolicach 0,6820 mogłoby skutkować zejściem w okolice kolejnego miejsca popytowego przy 0,6680. Z drugiej strony do końca tego tygodnia mamy prawie dwie pełne sesje, co oznacza, że istnieje możliwość wyrysowania cienia świecy i szanse na odbicie w kierunku 0,7060.

Patrząc pod kątem analizy wolumenu z kontraktów terminowych popularny Kiwi pozostaje w negatywnej strukturze wolumenowej, a więc zgodnie z metodologią preferowane są pozycje krótkie. Jak zauważa XTB, jesteśmy na tygodniowych minimach i szansa na odbitkę jest wysoce prawdopodobna. Scenariusz wzrostowy wspierają liczne strzały wolumenu na profilu rynkowym, które możemy zaobserwować w dniu dzisiejszym. Jednak należy pamiętać, że potencjalne wzrosty będą miały przed sobą trudną przeprawę, ponieważ po drodze mamy wiele stref podażowych na zwiększonym wolumenie.

Spoglądając na profil rynkowy z całego kontraktu widzimy dwa główne strzały wolumenu w okolicach 0,6945-0,6950, co jest równocześnie punktem kierunkowym dla tej pary walutowej.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here