Naga Markets



nowa zelandia drogowskazAnalitycy banku inwestycyjnego BNZ prognozują kurs pary walutowej NZDUSD na poziomie 0,65 na koniec marca i na 0,66 na koniec września oraz na poziomie 0,67 do końca 2020 roku. Uważają, że dolar nowozelandzki nadal pozostaje poniżej wartości godziwej.


Zobacz również: Nowa Zelandia: RBNZ dokona dwóch obniżek stóp w maju i sierpniu 2020 roku

NZD rozpoczyna rok nadal wyglądając dość tanio – BNZ

Nowy rok rozpoczął się, a NZD i AUD są dwiema najsłabszymi głównymi walutami po silnych wzrostach w grudniu ubiegłego roku. NZD zamknął 2019 rok na poziomie 0,6740 (wzrost o 5,0% w grudniu) i osiągnął szczyt w wysokości 0,6756. Od tego czasu obserwujemy stały spadek, do najniższego poziomu 0.6600 w piątek i zamknięcia tygodnia na poziomie 0.6635 – napisano w raporcie.

W naszych wcześniejszych prognozach NZD zakotwiczyliśmy w przedziale od 0,65-0,67 do końca 2020 r. Dostrzegamy ryzyko niewielkiego wzrostu na parze NZDUSD. Nasz najnowszy szacunek krótkoterminowego modelu wartości godziwej wynosi 0,71, wsparty apetytem na ryzyko (82%), który pozostaje znacznie powyżej średniej – dodano.

W ocenie ekspertów bardziej neutralny poziom apetytu na ryzyko, wynoszący 50%, obniżyłby wartość godziwą do 0,68, czyli nadal powyżej obecnego kursu kasowego. Tak więc NZD jest nadal przedmiotem obrotu po taniej stronie wartości godziwej, tak jak miało to miejsce w ciągu ostatnich 8 miesięcy, a zwłaszcza w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Potencjalna deprecjacja dolara amerykańskiego, który jest drogi w stosunku do wszystkich głównych walut, pozostaje kluczem do dalszych zysków NZD.

Umowa handlowa między USA i Chinami w fazie 1 ma zostać podpisana w środę (15 stycznia), gdzie zobaczymy dokładnie, co zostało uzgodnione. Napięcia między USA i Iranem będą musiały być ściśle monitorowane. Polityka USA będzie dominującym tematem na rok 2020, podobnie jak polityka NZ w tym roku, przed kolejnymi wyborami powszechnymi. Waluta Nowej Zelandii posiada lokalny opór z 1 stycznia wynoszący 0,6756. Strefa 0,65-0,6550 powinna reprezentować pierwszą strefę wsparcia – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here