Naga MarketsDolar nowozelandzki. Kurs dolara NZD czeka spadek czy konsolidacja?Analitycy HSBC twierdzą, że kurs dolara nowozelandzkiego względem amerykańskiego kuzyna (NZD/USD) będzie spadał w przeciągu kolejnych 12 miesięcy, z kolei ekonomiści z konkurencyjnego ANZ doszukują się na wykresie raczej okazji do utrzymania konsolidacji w przedziale 0,6860-0,7000. Który z nich ma rację i jak zachowa się popularne kiwi w kolejnych miesiącach?

Zdaniem HSBC kurs dolara NZD jest skazany na spadki w perspektywie rocznej

Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) podniósł swoją benchmarkową stopę procentową po raz pierwszy od siedmiu lat i zasygnalizował dalsze zacieśnianie. Ekonomiści HSBC oczekują, że kolejna podwyżka o 25 pb nastąpi w listopadzie 2021 r., a kolejne podwyżki będą miały miejsce w przyszłym roku. Co więcej, nadal oczekują oni umiarkowanego osłabienia NZD względem USD w ciągu najbliższych 12 miesięcy.– Nasz centralny scenariusz zakłada, że RBNZ podnosi swoją stopę gotówkową do 0,75% w listopadzie 2021 r., z kolejnymi podwyżkami przez przyszły rok do 1,50% do końca 2022 r., ale wariant Delta i przejście do życia z wirusem pozostają wyraźnymi krótkoterminowymi ryzykami spadkowymi dla krajowego wzrostu – komentuje HSBC.

HSBC prognozuje, że „NZD/USD będzie poruszał się w wąskim zakresie w najbliższym czasie” aczkolwiek zakłada również „umiarkowane osłabienie NZD względem USD w ciągu najbliższych 12 miesięcy”.

Jeżeli scenariusz HSBC miałby się sprawdzić, to notowania NZD/USD powinny spaść poniżej tegorocznych minimów w okolicach poziomu 0,68 dol., co otworzyło drogę między innymi do dołów z ubiegłorocznych wakacji tuż nad poziomem 0,65 dol.

Dolar nowozelandzki. Kurs dolara NZD czeka spadek czy konsolidacja?
Notowania NZD/USD na wykresie dziennym. Czy kurs dolara pokona ważny poziom?

NZD/USD utrzyma konsolidację pod 0,70 dol., prognozuje ANZ

NZD/USD utrzymał mocniejszy ton w następstwie rozczarowującego wzrostu o 194 tys. zatrudnienia w USA, zgodnie z piątkowym raportem z zeszłego tygodnia. W ocenie ekonomistów ANZ Bank, kiwi pozostanie w przedziale 0,6860-0,7000, czekając na dalsze ruchy ze strony polityki pieniężnej w Stanach oraz w Nowej Zelandii oraz protokoły FOMC.

– W najbliższym czasie ustalony zakres 0,6860-0,7000 może utrzymać znaczną część akcji cenowej przed protokołami FOMC, które zostaną opublikowane w połowie tygodnia.

Pomimo nietrafionych payrollsów, spadek stopy bezrobocia i siła wzrostu średnich zarobków pomogły utrzymać oczekiwania co do ogłoszenia taperingu przez Fed w listopadzie. To jest dobrze zdyskontowane i w bardzo krótkim terminie DXY również wygląda na ograniczony do zakresu 0,9350-0,9450 – prognozują analitycy ANZ.

invest
Dolar nowozelandzki. Kurs dolara NZD czeka spadek czy konsolidacja?
Zakres konsolidacji NZD/USD, o którym pisze ANZ

W zeszłym tygodniu wykresowi NZD?USD przyglądali się również analitycy UOB. Ich zdaniem, RBNZ jest zbyt optymistyczny w kwestii szybkich podwyżek stóp. Ich zdaniem, kurs dolara nowozelandzkiego nie jest jednak jeszcze gotowy na trwałe spadki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here