Naga MarketsMijająca tydzień przyniósł dość ciekawe zmiany na kilku rynkach, ale przede wszystkim zdawał się prowadzić do wzrostu apetytu na ryzyko dzięki działaniom banków centralnych, planom pomocowym oraz przyspieszeniu szczepień w USA.

Kurs dolara zyskiwał w kończącym się tygodniu

W mijającym tygodniu z popularnych rynków najwięcej zdawał się zyskiwać indeks Euro Stoxx 50, który może wzrosnąć w tym okresie o prawie 4,5 proc. Europejskie akcje mogą korzystać zarówno z faktu osłabiającego się euro względem dolara, jak i z zapowiedzi Europejskiego Banku Centralnego o zwiększeniu tempa skupu aktywów w ramach programu PEPP, dzięki czemu rentowności w Europie mogą pozostać niskie i nie rosnąć w takim tempie jak w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeksowi Euro Stoxx 50 wtóruje niemiecki Dax, który może zwyżkować w tym tygodniu o ponad 4 proc. Poprawie sentymentu w Europie może także sprzyjać podpisany przez Joe Bidena pakiet pomocowy dla gospodarki USA, która dzięki niemu będzie mogła także więcej importować, a to pomóc może partnerom handlowym Stanów Zjednoczonych.

Z amerykańskich indeksów w mijającym tygodniu najlepiej zdaje się radzić Dow Jones, zwyżkując o 3,3 proc. W Stanach Zjednoczonych wiele mówi się o wzroście rentowności obligacji. Mogą one z kolei uderzać najbardziej w spółki technologiczne i także prowadzić do ewentualnej migracji kapitału ze spółek wzrostowych do spółek typu value, które właśnie znajdują się w indeksie DJIA. Tymczasem Nasdaq 100 w mijającym tygodniu zdaje się zyskiwać tylko 1,5 proc., a S&P 500 pnie się w górę o 2 proc.

Na rynku walutowym najsilniejszy wydaje się dolar australijski, który umocnił się przez tydzień o ok. 0,8 proc., kurs AUD/USD ponownie przetestował poziom 0,7800. Dość burzliwy tydzień mają za sobą euro i dolar. Kurs EUR/USD w piątek wydaje się tkwić tam, gdzie znajdował się w poniedziałek, a więc w rejonie 1,1920. Jednak w tym czasie notowania przebyły drogę od 1,1830 do 1,1990.

Nie sposób pominąć w tym tygodniu wydarzeń z rynku kryptowalut, gdzie na bitcoinie już prawie nie było śladu po wcześniejszej silnej korekcie sprzed dwóch tygodni. W piątek o poranku BTC/USD ponownie znajdował się na poziomie 58 tys. USD, czyli tam, gdzie był w drugiej połowie lutego, przy swoim historycznym szczycie. Kursy BTC/USD i ETH/USD w siedem dni wzrosły o ok. 14 proc., pozostają w potencjalnym trendzie wzrostowym.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd online | wiadomosci kryptowaluty | kurs eur online | dow j | dax wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here