Naga Marketscommerzbank_logoPomimo tego, że analitycy Commerzbank mocno wierzą w spadki amerykańskiego dolara, ten uparcie… nie chce spadać. Wbrew wszystkiemu co świadczyć może o potencjale do spadków USD nabiera wartości względem pozostałych walut G10. Commerzbank sprawdza co jest grane


Wszystko o czym wiemy, powinno skłaniać inwestorów do sprzedaży USD – ten natomiast nie tylko nie jest sprzedawany, ale widoczny jest zwiększony popyt na amerykańską walutę. Również prawdopodobieństwo podwyżki w tym roku, mierzone kontraktami terminowymi, powróciło w okolice 50%. Dziwne… – komentują analitycy Commerzbank.

O co może chodzić? Prawdopodobnie, reakcja USD na niezwykle gołębi komunikat FOMC w kwietniu była znacząco wyolbrzymiona. Jednak z drugiej strony, Komisja ledwo co potwierdziła i tak gołębi scenariusz dwóch podwyżek w tym roku, co było postrzegane w marcu jako scenariusz minimum. Jednak rolę gra tu również fakt niechęci Fed do zaskoczenia rynków swoją decyzją. Dlatego wątpliwym jest napędzanie momentum USD przed faktyczną decyzją – tłumaczą analitycy Commerzbank.

Koniec końców, handlując USD jesteśmy skazani na brak kolejnych przełomowych komentarzy ze strony Fed. Czy jednak przeszkodzi to w handlu? Całkowicie w to wątpimy…

Zniesienie 61,8 zostało głębiej przetestowane w ostatnich godzinach. Czy to jest niedźwiedzi sygnał na który czekają analitycy Commerzbank?
Zniesienie 61,8 zostało głębiej przetestowane w ostatnich godzinach. Czy to jest niedźwiedzi sygnał na który czekają analitycy Commerzbank?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here