banknot dolara wewnątrz grafiki świnki skarbonkiNa początku tygodnia kurs dolara (USD) kontynuuje rajd na północ w stosunku do większości walut rynków rozwiniętych oraz rynków wschodzących, tym wobec polskiego złotego (PLN). W efekcie USD/PLN 11 lutego pokonuje poziom 3,81 zł i notuje siódmą sesję wzrostów z rzędu – w tym czasie dolar umacniał się o 10 groszy.


Pokonanie 3,84 zł to kwestia dni? Gdzie dotrze kurs dolara

Gdy na przełomie stycznia i lutego USD/PLN testował poziomy poniżej 3,72 zł wiele wskazywało na to, że umocnienie złotego będzie kontynuowane. Cena jednak gwałtownie zawróciła i w tym miesiącu PLN nie zaliczył jeszcze żadnej zyskownej sesji wobec USD. W efekcie notowania znajdują się coraz bliżej pułapu 3,84 zł – najwyższej ceny obserwowanej na przełomie ubiegłego roku.

Retro
USDPLNDaily 11.02.2019 kurs dolara
Kurs dolara do złotówki nie chce się zatrzymać. Wykres D1

Niezwykle istotne dla dalszego zachowania ceny jest niewątpliwie wybicie maksimów styczniowych w okolicach 3,80 zł. Poziom został pokonany w piątek i przetestowany od góry w poniedziałek, będąc obecnie wsparciem dla kupujących w przypadku potencjalnych korekt spadkowych. Silniejsza reakcja podażowa powinna pojawić się na wysokości 3,84 zł (wspomniane szczyty z 2018 r.) – USD jest bowiem coraz bardziej wyprzedany i po takiej serii nieprzerwanych wzrostów, prędzej czy później będzie musiał reagować korektą.

Wobec USD traci nie tylko PLN. Kurs euro również osuwa się w poniedziałek wobec dolara, w efekcie czego EUR/USD testuje bardzo istotny poziom 1,13, który stanowi dolne ograniczenie wielomiesięcznej konsolidacji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here