Naga Markets

Kurs dolara tylko chwilowo w dółPoniżej poziomu lipcowego dołka, a wiec 0,9951 zjechał EURUSD, który wczoraj po południu zachowywał się lepiej po pojawiających się spekulacjach, jakoby gazociąg Nord Stream I nie musiał jednak zostać poddany przymusowej konserwacji w końcu sierpnia. Ostatecznego rozstrzygnięcia nie ma, zatem rosyjska, gazowa ruletka kręci się dalej.

W przestrzeni G-10 nadal najsłabsza pozostaje korona szwedzka, dalej mamy dolara nowozelandzkiego, koronę norweską i dolara australijskiego. W czołówce są też waluty naszego regionu CEE3. Relatywnie stabilne są euro, funt, frank i jen, co może pokazywać, ze rynek czeka jednak na rozstrzygnięcia, jakie może przynieść piątkowe wystąpienie szefa FED. Dzisiejszy kalendarz makro będzie ubogi – uwagę zwrócą jedynie wstępne dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA o godz. 14:30.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułEuro kosztuje 4,77 zł, kurs dolara wynosi 4,80 zł w środę
Następny artykuł300 Plus jest obecnie warte tylko 233 zł
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here