Naga MarketsDolar nie będzie faworyzowany przez Yellen. Kurs USD czeka na wystąpienieDo publicznej wiadomości trafiły fragmenty wystąpienia Janet Yellen przed Senacką Komisją ds. Finansów. Przesłuchanie byłej przewodniczącej Fed rozpocznie się dziś o godz. 16, a rynek czeka na potwierdzenie zebranych już informacji. Yellen, nominowana na Sekretarz Skarbu USA, ma powiedzieć, że gospodarka amerykańska cierpiała z powodu rosnących nierówności na długo przed pandemią. Według cytatów udostępnionych przez agencję Bloomberg Yellen ma powiedzieć, że Amerykanie żyli w gospodarce w kształcie litery K, gdzie bogaci bogacili się jeszcze bardziej, podczas gdy rodziny pracujące coraz bardziej pozostawały w tyle, co jest szczególnie zauważalne wśród rodzin afroamerykańskich czy latynoamerykańskich, wynika z tekstu wystąpienia Janet Yellen.

Janet Yellen ma poruszyć również kwestie walutowe, w tym może odnieść się do dolara amerykańskiego i jego siły

Jednym z głównych punktów wystąpienia ma być odniesienie się do pakietu pomocowego przygotowanego przez Joe Bidena. – Ani prezydent elekt, ani ja nie proponujemy tego pakietu pomocowego bez uznania dla ciężaru zadłużenia kraju. Ale w tej chwili, przy historycznie niskich stopach procentowych, najmądrzejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest działanie na wielką skalę – ma przekonywać Yellen. – Wierzę, że na dłuższą metę korzyści znacznie przewyższą koszty, zwłaszcza jeśli zależy nam na pomocy ludziom, którzy zmagają się z problemami od bardzo dawna – cytuje Bloomberg.

Te artykuły również Cię zainteresują
Była szefowa Fed ma dodać, że po zakończeniu pandemii wyzwaniem będzie odbudowa gospodarki USA tak, aby stworzyła ona większy dobrobyt dla większej liczby ludzi i zapewniła amerykańskim pracownikom możliwość konkurowania. Oczekuje się, że komentarze Yellena obejmą różne tematy: od polityki walutowej po podatki, dadzą też prawodawcom szansę na weryfikację planu pomocy Joe Bidena na kwotę 1,9 biliona dolarów.

Co więcej, Janet Yellen ma poruszyć również kwestie walutowe, w tym może odnieść się do dolara amerykańskiego i jego siły. Oczekuje się, że w przeciwieństwie do administracji Donalda Trumpa, która mówiła o silnym dolarze, jako oznace siły amerykańskiej gospodarki, Yellen może obrać inne stanowisko bez faworyzowania mocnego USD.

Przesłuchanie rozpocznie się o godz. 10:00 E.T, czyli 16 czasu środkowoeuropejskiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here