Naga Markets



Dolar napędzany przez dobre dane. Kurs EUR/USD może dalej spadaćKurs dolara amerykańskiego po silnych wzrostach wtorkowych kontynuuje aprecjację również w środę i pogłębia 4,5-miesięczne minima. Zdaniem Marcina Kiepasa, analityka Tickmill, za siłą dolara stoją przede wszystkim dobre dane z amerykańskiej gospodarki. Przeciwstawiając je słabym odczytom ze strefy euro deprecjacja EUR/USD i test najniższych poziomów od 3 lat nie powinien być zaskoczeniem. Co więcej, eurodolar wybijając poziom 1,08 USD może otwierać sobie pole do dalszej deprecjacji.


Kurs dolara mocny, euro słabe za sprawą danych. Gdzie zmierza EUR/USD?

Skupiając się na parze EUR/USD, to widoczne na niej spadki były napędzane z jednej strony przez dobre dane z amerykańskiej gospodarki. Najlepszym przykładem jest wtorkowy raport z Nowego Jorku. Z drugiej strony dane ze strefy euro okazały się rozczarowujące, gdzie warto odwołać się do indeksu instytutu ZEW wypadający wyraźnie poniżej prognoz. Co więcej, w ostatnim czasie Bunsesbank ostrzegał przed negatywnym wpływem koronawirusa na niemiecką gospodarkę – komentuje Marcin Kiepas z Tickmill.

Powyższe powodują, że indeks dolara w lutym notował jedynie dwie sesje spadkowe, a euro jest obecnie jedną ze słabszych walut G8. EUR/USD osuwa się od początku roku o 3,6% i trwałe wybicie poziomu 1,08 USD może pogłębić deprecjację.

Kurs euro balansuje na granicy 1,08 USD. EUR/USD mogą grozić dalsze spadki. Źródło: Tradingview.com
Kurs euro balansuje na granicy 1,08 USD. EUR/USD mogą grozić dalsze spadki. Źródło: Tradingview.com

Marcin Kiepas dodaje, że zamieszanie wokół koronawirusa na rynku walutowym jest “po myśli” dolara i wspiera jego wzrosty, między innymi względem euro.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here