Dolar największym wygranym kiepskich nastrojów na rynkach. Kurs USD/PLN niebawem po 4 zł?Kurs dolara amerykańskiego nadal pozostaje największym wygranym na rynku walutowym. Silna korekta mocno przecenionych akcji na Wall Street spowodowała odpływ inwestorów w kierunku gotówki i najbezpieczniejszych aktywów. Dodatkowo mamy kilka czynników ryzyka, jak choćby rekordy zachorowań na koronawirusa, problemy w badaniach nad szczepionką i wybory prezydenckie w USA. Ponadto, seria wystąpień członków FED dodatkowo umocniła dolara.

· Dolar amerykański wobec polskiego złotego notuje 5 wzrostowych sesji z rzędu
· W piątek negatywnie zaskoczyły zamówienia środków trwałych z USA
· Seria wystąpień członków FED umocniła dolara

Panika na rynkach akcyjnych oznacza niemal zawsze zwrot w kierunku amerykańskiej waluty. Tym razem powody spadków na giełdach są jak najbardziej realne i przecena nie powinna zaskakiwać, tym bardziej, że wcześniej kursy indeksów rosły w bardzo dynamiczny sposób. To na co liczyły rynki to seria wypowiedzi publicznych członków FED, jednak tym razem rynki zostały rozczarowane. Dominowały wypowiedzi, że FED zrobił już wszystko co mógł. Skutecznie przerzucono piłeczkę na stronę polityków, co poskutkowało tym, że w już w piątek media informowały o nowym projekcie pakietu fiskalnego i wznowieniu negocjacji między głównymi partiami w USA.

Dolar niebawem po 4 zł?

Pakiet fiskalny w USA, a także wdrożenie pomocy gospodarczej w Europie, która była wcześniej ustalona, to główne czynniki mogące uspokoić rynek. Nie stanie się to jednak z dnia na dzień, w związku z czym wydaje się, że można zakładać kontynuację umocnienia dolara, choć być może już nie z tak wysoką dynamiką. W przyszłym tygodniu poznamy sporo nowych danych gospodarczych ze Stanów Zjednoczonych, jednak są to dane opisujące rzeczywistość. Rynki bardziej interesuje bardzo niepewna obecnie przyszłość czyli wsparcie gospodarcze albo ze strony banków centralnych (tu mamy zwód) lub rządów – tu pojawia się szansa w USA.

usdpln

Poniedziałek w kalendarzu jest pusty jeżeli chodzi o USA i Polskę, więc można zakładać dalsze wzrosty na parze USD/PLN. W najbliższym czasie być może pojawią się korekty lub skala zwyżki zmaleje, jednak wydaje się, że kierunek północy się utrzyma. Na wykresie dziennym cena przełamała opór przy 3,88, a więc najbliższym celem popytu jest kolejny poziom w rejonie 3,98. Jeżeli na rynkach nic się nie zmieni, ostrożnie można prognozować, że za jakiś czas zobaczymy dolara po 4 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here