Naga MarketsDolar znalazł się w poniedziałek na dwuletnich minimach. Ochłodzenie nastrojów na rynkach akcji. Spada cena ropy po spotkaniu OPEC+. Co z kursem euro, funta, franka i złotego? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Niedzielne rozmowy w ramach kartelu OPEC+ nie przyniosły ustaleń ws. utrzymania ograniczeń wydobycia ropy
  • Z pesymizmu wyłamuje się funt, który radzi sobie dobrze za sprawą spekulacji o możliwym porozumieniu ws. umowy handlowej jeszcze w tym tygodniu
  • Szef resortu gospodarki w niemieckim rządzie dał do zrozumienia, że częściowy lockdown może zostać utrzymany aż do wiosny

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro blisko 1,20. EUR nie obawia się EBC

Ponad 2 proc. spadki cen ropy naftowej nastąpiły po tym, jak niedzielne rozmowy w ramach kartelu OPEC+ nie przyniosły ustaleń ws. utrzymania ograniczeń wydobycia surowca. Negatywnie zostały też odebrane informacje o wpisaniu kolejnych chińskich firm na czarną listę przez administrację Trumpa.

Z pesymizmu wyłamuje się m.in. funt, który radzi sobie dzisiaj dobrze za sprawą spekulacji prasowych o możliwym porozumieniu ws. umowy handlowej jeszcze w tym tygodniu. The Telegraph pisze, że UE jest skłonna do kompromisu ws. rybołóstwa, co może przyspieszyć też inne tematy, zwłaszcza jakoby unijny negocjator Michel Barnier miał być ponaglany przez Komisję Europejską i samą Ursulę von der Leyen (The Times). Tylko, że ile już razy mieliśmy “optymistyczne” poniedziałki na funcie? – oświadczył ekspert BOŚ.

W temacie lockdownu to sygnały o planach częściowego znoszenia restrykcji napływają z Włoch i Irlandii, podczas gdy szef resortu gospodarki w niemieckim rządzie dał do zrozumienia, że częściowy lockdown może zostać utrzymany aż do wiosny.

W nocy opublikowane zostały dane PMI za listopad dla Chin, które wypadły lepiej od prognoz (wskaźnik dla przemysłu wzrósł do 52,1 pkt., a dla usług do 56,4 pkt.), które wskazują na dalszą poprawę w tamtejszej gospodarce. Odczyty został jednak zignorowane przez rynek. Poza tym dzisiaj uwagę mogą zwrócić dane nt. inflacji CPI w Niemczech i Kanadzie, oraz odczyt Chicago PMI w USA.

Nieco zaskakujący ruch z piątkowego wieczora (niska płynność) jest kontynuowany. W efekcie dzisiaj notowania EURUSD naruszyły 1,1980 i są już blisko ważnej bariery 1,20.

Decydenci w EBC milczą na temat siły euro, więc i inwestorzy zdają się nie przejmować zbytnio ryzykiem werbalnych interwencji. Biorąc jednak pod uwagę wykupienie rynku, to jakakolwiek wypowiedź przedstawiciela Europejskiego Banku Centralnego, może zaowocować szybką korektą. Mocnym wsparciem są okolice 1,1930, którą wybiliśmy w piątek – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here