Naga MarketsNotowania walut USD, EUR, GBP, JPYW poniedziałkowej odsłonie programu „Świat walut” Marek Rogalki z DM BOŚ, omawia aktualną sytuację na rynku Forex podczas audycji w Comparic24.tv. Jak słusznie zauważa, dolar kontynuuje zeszłotygodniowe osłabienie rozpoczęte od posiedzenia FOMC, a kurs indeksu waluty do ważonego koszyka głównych konkurentów osuwa się do poziomu 96 pkt., najniższego od drugiej połowy marca.


Kurs dolara traci w nowym tygodniu. FED wyraźnie osłabił kurs USD

„Nowy tydzień rozpoczął się od kontynuacji osłabienia dolara – nadal widać echa zeszłotygodniowego komunikatu FED, który pozostawił otwarte drzwi do obniżek stóp, a nawet podbił oczekiwania na lipiec (rynek próbuje dyskontować cięcie o 50 p.b.). Zmiany w poniedziałek nie są jednak duże, co można przypisać zbliżającemu się spotkaniu prezydentów USA i Chin, które może stworzyć warunki do zawarcia umowy handlowej, ale i też wcale nie musi” – komentuje w poniedziałek Marek Rogalski.

Niepewność powoduje, że rynki będą mniej skłonne do akceptacji ryzyka i tym samym podbijania cen bardziej ryzykownych aktywów (i walut). Wprawdzie strona chińska formalnie przygotowuje się do piątkowej kolacji przy okazji szczytu G-20 w Osace, ale klimat towarzyszący temu spotkaniu nie jest najlepszy… Nie poprawiają tego przecieki, jakoby Amerykanie chcieli wyciąć chińskie firmy z przetargów na sprzęt dla technologii 5G, chociaż z drugiej strony wiceprezydent USA Mike Pence przełożył dzisiejsze wystąpienie nt. Chin (jego słynne wystąpienie z października ub.r. było obrazem „zimnej wojny”).

Zobacz cały komentarz Marka Rogalskiego na antenie Comparic24.tv:

Euro do dolara już niemal po 1,14 USD. Najwyższe poziomy od trzech miesięcy

Eurodolar pnie się w górę czwartą sesję z rzędu i oddala się od ważnych poziomów oporu, które wbijał w piątek. Mowa tutaj o minimach ze stycznia 2019 na 1,1310 USD oraz linii trendu prowadzonej po niższych szczytach. W poniedziałek kurs euro do dolara (EUR/USD) podchodzi pod poziom 1,14 USD, który ostatni raz był obserwowany 3 miesiące temu:

kurs euro do dolar EUR USD
EUR/USD na wykresie dziennym

W tym momencie strefę oporową mogą stanowić kolejno maksima z drugiej połowy lutego na 1,1418 USD i następnie szczyty marcowe na 1,1450 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here