Naga MarketsKurs dolara najsłabszy od marca. Para walutowa EUR/USD testuje 1,12Na rynkach dalej panuje optymizm, indeksy akcji świecą na zielono, rośnie także cena ropy naftowej. Traci jednak na tym dolar amerykański, którego blask bezpiecznej przystani przygasł w ostatnich dniach. Co dalej z notowaniami najważniejszej waluty światowej?

  • Zagrożenia na horyzoncie nie są w stanie stłumić optymizmu na rynkach
  • Ożywienie przybrało kształt litery V
  • Kurs dolara oraz inne bezpieczne przystanie są obecnie w odwrocie

Optymizm mimo niepokoju

Na horyzoncie widać mnóstwo zagrożeń, w tym napięte stosunki na linii USA-Chiny, które mogą zagrozić  umowie handlowej. Traderzy przyglądają się również temu, co dzieje się w USA, gdzie narastają niepokoje społeczne i polityczne w związku z falą zamieszek na ulicach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powyższe zagrożenia nie mają jednak wpływu na nastroje inwestorów windujących notowania akcji na coraz wyższe poziomy. Optymizm zapewnia ponowne otwarcie krajów po koronawirusie oraz stabilizacja gospodarek. Stratny w tym przypadku jest dolar amerykański oraz inne bezpieczne przystanie.

– Gdy patrzę na rynki, widzę ożywienie w kształcie litery V. To właśnie mówią nam rynki – powiedział Mark Mobius, współzałożyciel Mobius Capital Partners

Kurs dolara dalej pikuje w dół

Osłabiony dolar amerykański i silne euro przy zwiększonym apetycie na ryzyko zapewnia mocny wzrost notowaniom pary walutowej EUR/USD. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs euro do dolara pokonał wczoraj opór przy 1,1140. Dziś natomiast byki testują już kolejny kluczowy poziom w okolicach 1,1230.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

invest

Kurs dolara w koszyku walut indeksu DXY traci trzeci tydzień z rzędu i znalazł się dziś na poziomach z 12 marca br. Pokonując na początku tygodnia wsparcie przy 98,30 niedźwiedzie otworzyły sobie drogę do obszaru w okolicach 96,60.

Jeśli popyt na dolarach powróci w najbliższych dniach, opór stanowić może strefa przy 98,30 oraz między 98,80 – 99,10.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here