Naga MarketsDolar najniżej od kwietnia 2018 r. Scotibank analizuje euro (EUR/USD) i funta (GBP/USD)Kurs dolara nadal pozostaje na niskich poziomach pomimo kruchych sentymentów do ryzyka. Indeks USD (DXY) spadł ułamek poniżej dołków z września (nieco pod 92) dochodząc tym samym do ponad dwuletnich dołków, ponieważ inwestorzy woleli podnieść ekspozycję na waluty towarowe po opublikowaniu silnych chińskich danych PMI (indeks produkcji osiągnął w tym miesiącu trzyletnie maksima i pewniejsze oczekiwania konsensusu, wzrastając do 52,1). W efekcie analitycy Socitbank spodziewają się dalszego umocnienia funta oraz euro w stosunku do dolara amerykańskiego.

  • Globalne akcje taniały w obliczu doniesień, że USA rozważają dodanie kolejnych (czołowych) chińskich spółek do czarnej listy ze względu na rzekome powiązania wojskowe.
  • W perspektywie średnio- i długookresowej Scotiabank utrzymuje niechętne nastawienie do dolara, a także znacznie obniża realne/nominalne stopy zwrotu z inwestycji w USA,
  • Rynki mogą również niechętnie patrzeć na próby wypchnięcia euro powyżej 1,20, co wydawało się powodować pewien dyskomfort wśród decydentów EBC na początku tego roku.

Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego kuzyna. Ropa wpływa na USD/CAD

Ceny ropy spadły dość gwałtownie na sesji w związku z doniesieniami, że OPEC+, którego przedstawiciele spotykają się w tym tygodniu w sprawie limitów wydobycia, pozostaje podzielony. Tymczasem amerykańskie kontrakty terminowe na akcje są również słabsze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ale CAD znajduje się w niewielkim trendzie wzrostowym w stosunku do USD, rozciągając swoje zyski poniżej poziomu 1,30 i nadążając za większością innych odpowiedników towarowych wśród silnego popytu na metale przemysłowe

– USD może odbić się do 1,30 w trakcie poniedziałkowej sesji, ale tendencja spadkowa pozostaje silna i retest na poziomie 1,2930 (dołek z początku listopada) jest tylko kwestią czasu. Kluczowy opór wynosi 1,3050 w krótkiej perspektywie czasowej – informowali analitycy Scotiabanku.

Kurs euro w górę do dolara, EUR/USD może przeszkadzać jednak poziom 1,20

Słaba inflacja i silniejszy kurs euro mogą budzić niepokój decydentów EBC, choć prezydent Lagarde w swoich komentarzach wcześniej odcinała się od sugestii mówiąc, że instytucja jest zainteresowana kursem wspólnej waluty. EBC spotyka się ostatni raz w tym roku 10 grudnia, a Scotiabank od strony technicznej posiada bycze nastawienie do waluty.

Silna tendencja wzrostowa utrzymuje się na wykresach w perspektywie krótko-, średnio- i długoterminowej. Z technicznego punktu widzenia EUR znajduje się w zasięgu szczytu wrześniowego na wysokości 1,2011. Kluczowym wsparciem krótkoterminowym jest 1,1955 – pisano w poniedziałkowej nocie analitycznej.

Techniczne sygnały kupna i sprzedaży oraz poziomy pivot. Źródło: Scotiabank
Plus500

Kurs funta neutralny w krótkim terminie, GBP zyska jednak dzięki słabemu dolarowi

Premier Boris Johnson walczy na dwóch frontach – nigdy nie jest to dobry pomysł. Podczas gdy umowa handlowa z UE pozostaje nieuchwytna (a czas na osiągnięcie porozumienia z pewnością jest teraz bardzo krótki), premier walczy również o przekonanie własnej partii do zalet rządowej polityki lockdownu. Surowe środki obowiązujące w całej Anglii kończą się w przyszłym tygodniu, ale rząd chce utrzymać znaczną część kraju pod ścisłymi ograniczeniami.

Ceną za poparcie deputowanych Torysów mogą być większe wydatki w obszarach, które najbardziej ucierpiały w wyniku zamknięcia gospodarczego.

Funt szterling nie jest tak solidny technicznie, jak niektórzy jego rówieśnicy na wykresach, a dzienna struktura handlu pozostaje raczej płaska, z sygnałami o sile trendu utrzymującymi się w ryzach pomiędzy wsparciem na poziomie 1,3290/00 i oporem na poziomie 1,3400. Te poziomy pozostają kluczowe w krótkiej perspektywie czasowej i w dużym stopniu decydują o tym, czy kurs funta brytyjskiego wzrośnie do 1,35 czy spadnie do 1,32 – podsumowali analitycy Scotiabanku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here