Naga MarketsStrategowie z Deutsche Banku nie dostrzegają już przekonującej narracji o słabości dolara (USD) pod koniec roku z trzech powodów. Dodatkowo wynik wyborów w USA jest wyjątkowo niepewny, więc zmienili zdanie i stali się neutralni w stosunku do USD. Podobnego zdania są analitycy z TDS, którzy prognozują, że „greenback” będzie konsolidował w najbliższym czasie bez wyraźnego trendu. Indeks dolara (DXY) nieznacznie spada w czwartek poniżej poziomu 93,0.

  • Szanse na strukturalną zmianę w kierunku luźniejszej polityki fiskalnej w USA dramatycznie spadły
  • Rośnie ryzyko przedłużającego się przeliczania głosów i sporów sądowych
  • Analitycy prognozują konsolidację dolara w najbliższym czasie

USD: brak dobrego zysku do ryzyka w shortowaniu dolara amerykańskiego – Deutsche Bank

W ocenie ekspertów bez względu na to kto wygra bój o Biały Dom, szanse na strukturalną zmianę w kierunku luźniejszej polityki fiskalnej w USA dramatycznie spadły. Gdyby Demokraci stracili Senat (ryzyko wydaje się teraz wysokie), a zjednoczony rząd stałby się niemożliwy do uzyskania, utrudniłoby to porozumienie w sprawie znacznej ekspansji fiskalnej.

Ryzyko przedłużającego się spornego wyniku wyborów jest znaczące. Rynek prawdopodobnie będzie bardziej zaniepokojony rzeczywistą niepewnością dotyczącą ponownego liczenia głosów niż polityczną niepewnością związaną z odmową ustąpienia obecnej władzy – napisano w raporcie.

Różnice w wielu kluczowych stanach są bardzo niewielkie (Georgia, Nevada, Wisconsin) lub niepewne (Pensylwania, Michigan), co prowadzi do ryzyka przedłużającego się przeliczania głosów i sporów sądowych. Może to potrwać przynajmniej do grudnia – dodano.

Poza wyborami kolejna fala blokad zagościła w Europie, a statystyki dla COVID-19 w USA prawdopodobnie się pogorszą. Według analityków istnieje znaczne ryzyko, że przedłużająca się niepewność wyborcza doprowadzi do braku możliwości zapewnienia wsparcia fiskalnego.

Kurs dolara: większość słabości USD jest prawdopodobnie za nami – TDS

Analitycy z TDS prognozują konsolidację dolara w najbliższym czasie w związku z jego ostatnią deprecjacją.

Wzrost ryzykownych cen aktywów spowodował, że indeks S&P 500 znalazł się na dobrej drodze do historycznych zysków w listopadzie. W tym kontekście można uznać, że rynki wyceniły już wiele dobrych wiadomości w ciągu ostatniego tygodnia – wskazano w raporcie.

Chociaż nadal dostrzegamy znaczące pozytywy w średnim okresie, uważamy, że większość ruchu spadkowego na dolarze jest prawdopodobnie za nami, przynajmniej na razie – podsumowuje TDS.

Kurs indeksu dolara DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs indeksu dolara DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here