Naga Markets
Jerome-Powell
Jerome Powell, Fed

Amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała podczas wrześniowego posiedzenia o podniesieniu stóp proc. o kolejne 75 pb. Na uwagę zasługuje fakt, iż była to już trzecia tak duża podwyżka z rzędu i piąta w ogóle w trwającym od marca cyklu zacieśniania polityki pieniężnej.

Fed winduje kurs dolara powyżej 4,87 zł 

Biorąc jednak pod uwagę, że skala wczorajszej podwyżki pokryła się z rynkowymi oczekiwaniami, o wiele większe znaczenie dla rynków miał wykres dot-plot, czyli układ tzw. kropek obrazujących perspektywy dla stóp proc. Te zostały bowiem wyraźnie podniesione i choć jeszcze niedawno Fed oczekiwał, że stopa funduszy federalnych wzrośnie maksymalnie do 3,8 proc., obecnie szacuje się, że szczytowym poziomem będzie 4,6 proc.Oznacza to, że zarówno w listopadzie jak i grudniu Fed dokona prawdopodobnie kolejnych dwóch podwyżek, przy czym pierwsza z nich również może wynieść 75 pb.

Jastrzębi wydźwięk komunikatu po wrześniowym posiedzeniu Federalnego komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku sprawił, że kurs dolara wzrósł powyżej 4,87 zł, co jest najwyższym poziomem w historii. Oznacza to, że amerykańska waluta nie była jeszcze nigdy w relacji do polskiego złotego tak droga jak obecnie. 

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

XTB

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSNB podnosi stopy o 75 punktów bazowych
Następny artykułKurs dolara australijskiego (AUD/USD) zdominowany przez USD, Fed podniósł stopy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here